Bilgisayar ön kulaklık jakından cızırtı sesi geliyor

ilkaysancakk

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarın ön jak kulaklık girişine kulaklığımı taktığımda ses cızırtılı geliyor, ayrıca kasanın arka tarafına HDMI ile bağlı olan monitorde sesi açtığımda hiçbir sorun yok fakat öndeki kulaklık jakında bayagi rahatsız edici cızırtı mevcut. Realtek HD Audio driver ile alakalı çok şeyi denedim fakat bir çözüme ulaşamadım, hatta bazı Realtek sürümlerinde aygıt yöneticisinde sarı ünlem çıkıyor ve PC kulaklığı görmüyor. Bazı sürümlerde ise aygıt yöneticisinde sorun yok ama cızırtı mevcut oluyor. Bazı sürümlerde ise direkt Realtek görünmüyor aygıt yöneticisinde. Realtek yokken monitorden ses alabiliyorum ama kulaklıkta değişik bir sorun var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Girişte toz/kir olabilir biraz üfleyin veya küçük bir fırça yardımıyla içini nazikçe zarar vermemeye özen göstererek temizleyin. Veya kablolarında temassızlık vs. olabilir kasanın içini açıp anakart ile jak girişinin kablolarının birleştiği girişe bakın bir sorun var mı diye, gözünüzle bir problem göremezseniz kabloyu anakarttan çıkarıp takın.

Girişte toz/kir olabilir biraz üfleyin veya küçük bir fırça yardımıyla içini nazikçe zarar vermemeye özen göstererek temizleyin. Veya kablolarında temassızlık vs. olabilir kasanın içini açıp anakart ile jak girişinin kablolarının birleştiği girişe bakın bir sorun var mı diye, gözünüzle bir problem göremezseniz kabloyu anakarttan çıkarıp takın.
Denedim fakat sorun yine değişmedi.
Kasanın markası etkiler. Çin malı kasalarda saçma sorunlar olabiliyor.
VENTO VG11A ATX kasa modeli, bilmediğimden soruyorum sizce bu kasada böyle sorunlar çok görülüyor mu alakası olmayabilir mi ?

Geri
Yukarı