Bilgisayar oyun oynarken çöküyor

FlameOSpeed

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Radeon RX 570 Series
Anakart
MS-7C52
İşlemci
AMD Ryzen 3100 4-Core Processor (8 CPU 4.2GHZ)
Bilgisayarımın ortalama derecesi 29 derece oyun oynarken "50" ye falan yükseliyor ama oyun oynarken 10 dk falan sonra oyun çöküyor ve tekrar açmayı denersem mavi ekran yiyorum mavi ekranın dumpunu bulamadım (klasör boş) ama şöyle bir karşılaştırma yaparsam.

Kötü PC'si olan bir arkadaşım var 30 FPS alıyor, ben 100 - 200 falan ama ben 10 dk sonra hem oyun kapanıyor ama o sıkılana kadar oynuyor (kötü PC'nin derecesi "60 - 70" falan bile olabiliyor)

Ekran kartı ile alakalı bir şey mi bilmiyorum ama herhangi bir oyun bilgisayarı azıcık zorlasa oyun kapanıyor tekrar açmayı denersem mavi ekran 4-5 aydır devam ediyor sorunu bilmiyorum aşırı sinir bozucu bir şey.

Eğer ki sorun Discord kaynaklıysa tekrar yüklediğinizde sorun devam eder. (ben Discord kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama)

Yani RAM'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorsun 2 farklı marka olması bir anlama gelmiyor değil mi yoksa sorun yaratır mı ya da belki çakışıyolardır önceden 2 diskim vardı ikisi bir gün çakışıp PC'yi bozmuştu buna benzer bir şey mi?

Yani RAM'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorsun 2 farklı marka olması bir anlama gelmiyor değil mi yoksa sorun yaratır mı ya da belki çakışıyolardır önceden 2 diskim vardı ikisi bir gün çakışıp PC'yi bozmuştu buna benzer bir şey mi?
Ram'lerin aynı marka hatta aynı model değerinde olması önerilir. Farklı frekanslarda verdiği gecikme değerleri farklı olması nedeniyle sorunlar oluşabiliyor. Zaten kolay bir şey, bir deneyin hemen.

Ram'lerin aynı marka hatta aynı model değerinde olması önerilir. Farklı frekanslarda verdiği gecikme değerleri farklı olması nedeniyle sorunlar oluşabiliyor. Zaten kolay bir şey, bir deneyin hemen.
çıkardım baya bi denicem 2. ramı falan denicem slot değiştircem

Çıkardım bayağı bir deneyeceğim 2. RAM'ı falan deneyeceğim slot değiştireceğim.

Şimdi beklemek var.

çıkardım baya bi denicem 2. ramı falan denicem slot değiştircem

Şimdi beklemek var.
Ramlerde hiç bir problem yok sorun discord kaynaklı yüksek IRQL seviyesi sunuyor discordu tamamen silin bekleyin [2-3gün] mavi ekranlar kesilirse yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Hocam ne alaka ? Discord kaynaklı değil.
Dump dosyalarını incelemediniz sanırım?

Arkadaşım zaten yapılan Memtest86 testinde ram sıkıntısı olsa gözükürdü ki ayrıca alınan dump ta sorunun ram olmadığı çok belli.

Dump dosyalarını incelemediniz sanırım?

Arkadaşım zaten yapılan Memtest86 testinde RAM sıkıntısı olsa gözükürdü ki ayrıca alınan dump ta sorunun RAM olmadığı çok belli.

Hocam RAM'lerde sorun var demiyorum. Uyuşmazlık problemi var diyorum. Saçmalamayın lütfen ya. İşlem adında Discord yazması sorunun Discord da olduğunu göstermez.

İkisi de olabilir çünkü oyun oynarken ekran kartım görev yöneticisinde performans kısmında 4% falandı tek RAM oldukdan sonra oyun oynarken 100% oluyor(şimdi) duyduğuma göre 100% çalışmazsa zaten sıkıntıymış.

Hocam sorun düzeldiyse tekrar Discord yükleyip dener misiniz?

Hocam RAM'lerde sorun var demiyorum. Uyuşmazlık problemi var diyorum. Saçmalamayın lütfen ya. İşlem adında Discord yazması sorunun Discord da olduğunu göstermez.

Hocam sorun düzeldiyse tekrar Discord yükleyip dener misiniz?
Dump dosyalarında RAM'le ilgili bir hata yok diyorum ayrıca Memtest86 uyuşmazlık problemlerini de algılar.

Sorun RAM'le alakalı olsaydı dump dosyasında gözükürdü uyuşmazlık problemi dahil.

Geri
Yukarı