Bilgisayar oyun oynarken ısınıp kapanıyor

Uweiz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım yaklaşık 1-2 ay önce ben FIFA 22 oynarken 1-2 saat sonra ısınıp bilgisayar kapanıyordu. Her neyse bilgisayarın içini açtım temizledim sorunu hallettim 7-8 saat oynasam bile kapanmıyor. Bu günlerde Forest ve Bannerlord oynarken yeniden bu sorunla karşılaştım ve bilgisayar ısınıp kapandıktan sonra bilgisayarımı açınca CPU overmind bir şeyler yani tahminimce işlemcinin ısınmasından kaynaklı ne yapabilirim? Termal macun yenilemek dışında teşekkürler.

Afterburner'da fan ayarlarını da 100'de kullanmama rağmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Afterburner uygulamasından değerleri ekranda görüntüleyin. İşi tahmine bırakmayın. Belki de ısı kaynaklı bir sorun değildir.

Neden termal macun yenileyemiyorsunuz?

Yenileticeğim hocam şu anlık başka çözüm arıyorum.

Merhaba hocam, küçükken kötü bir bilgisayarımız vardı aynı sorundan muzdariptik, soğutma vb değil hard Disk'te bad sector olduğu için sorunun gerçekleştiği ortaya çıkmıştı.
Geçmiş olsun.

Merhaba hocam teşekkürler. Bilgisayar 4-5 yıldır bende bad sector nedir kısaca özetler misiniz ve nasıl çözebiliriz sorunu siz çözdünüz mü?

Merhaba hocam teşekkürler. Bilgisayar 4-5 yıldır bende bad sector nedir kısaca özetler misiniz ve nasıl çözebiliriz sorunu siz çözdünüz mü?
Sorun macundansa diğer çözümlerin pek fayda edeceğini sanmıyorum maalesef.

Hocam harddiski koca bir dikdörtgen olarak düşünün üzerinde bazı yerler hasarlı olduğu için her tarafı taranmıyor gibi.
Yeni hard disk almıştık düzelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı