Bilgisayar oyun oynarken ısınıp kapanıyor

Uweiz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım yaklaşık 1-2 ay önce ben FIFA 22 oynarken 1-2 saat sonra ısınıp bilgisayar kapanıyordu. Her neyse bilgisayarın içini açtım temizledim sorunu hallettim 7-8 saat oynasam bile kapanmıyor. Bu günlerde Forest ve Bannerlord oynarken yeniden bu sorunla karşılaştım ve bilgisayar ısınıp kapandıktan sonra bilgisayarımı açınca CPU overmind bir şeyler yani tahminimce işlemcinin ısınmasından kaynaklı ne yapabilirim? Termal macun yenilemek dışında teşekkürler.

Afterburner'da fan ayarlarını da 100'de kullanmama rağmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapıyı açında Türkiye ısınsın.

Yanıyorsun Fuat abi! :D

Aynı zamanda işlemci harici anormal dereceler var mı? Sadece işlemci mi anormal , fan ayarım 100de olmasına rağmen böyle ısındı işlemci

85 Derece altı genellikle normal sayılır yük altındayken. Ama yük altındayken 110 derece çok fazla.

Hocam doğu bölgesinde yaşıyorum inanın burada hiç düzgün bilgisayar tamircisi yok benim en arkada 1 fan var çalışmıyor adam gereksiz zaten deyip tamir bile etmemişti 550W'lik gücü çıkarıp 450W takmıştı yani termal macun yeniliyebilir mi onu bile bilemiyorum.
Taktığı PSU modeli ne. Birde hangi şehirdesin?

Hocam bölge sıkıntılı bir kere. Orası memleketimdir, 40 dereceyi görüyor. O nasıl tamirci öyle? 550W PSU'yu neden çıkartmış ki? Yapabilirseniz kendiniz yenileyin. İnternette bunlar ile alakalı pek çok video var.

depremzedelerden sayılırsınız, geçmiş olsun.

Elektrik probleminden dolayı PSU yanmıştı :/ ondan sonra 500W’lik PSU takmıştı zatrn o günden beri ara ara bilgisayar kendini kapatıyordu oyun oynamasam bile.

Taktığı PSU modeli ne. Bir de hangi şehirdesin?

Merhaba günaydın ağrı şehrindeyim 500W PSU özür diliyoum Hiper bir şeyler yazıyor tam anlamıyorum.

Yanıyorsun fuat abi! :D

85 derece altı genellikle normal sayılır yük altındayken. Ama yük altındayken 110 derece çok fazla.

1677532310866.png

Bilgisayar 4-5 saatdir açık oyun bile açılmadı sadece Google 83 derece sizce termal macunla düzelecek iş midir?

Elektrik probleminden dolayı PSU yanmıştı :/ ondan sonra 500W'lik PSU takmıştı zatrn o günden beri ara ara bilgisayar kendini kapatıyordu oyun oynamasam bile.

Merhaba günaydın ağrı şehrindeyim 500W PSU özür diliyoum Hiper bir şeyler yazıyor tam anlamıyorum.

1677532310866.png

Bilgisayar 4-5 saatdir açık oyun bile açılmadı sadece Google 83 derece sizce termal macunla düzelecek iş midir?

İşlemci sıcaklığını yükseltecek virüs vs olabilir mi?

Yanıyorsun fuat abi! :D

85 derece altı genellikle normal sayılır yük altındayken. Ama yük altındayken 110 derece çok fazla.

Hocam aynı zamanda boşta işlemcinin bu kadar çok kullanılması normal mi?

Son düzenleme:
Elektrik probleminden dolayı PSU yanmıştı :/ ondan sonra 500W’lik PSU takmıştı zatrn o günden beri ara ara bilgisayar kendini kapatıyordu oyun oynamasam bile.

Eki Görüntüle 1684734

İşlemci sıcaklığını yükseltecek virüs vs olabilir mi?

Hocam aynı zamanda boşta işlemcinin bu kadar çok kullanılması normal mi?

Google açık sadece ve 83 derece mi? E bu bilgisayar değil ki, soba bu? Virüsten olabilir belki ama çok sanmıyorum çünkü o zaman işlemci kullanımı çok fazla olurdu. PSU'nuz kalitesiz olabilir mi? Bilgisayarı serin bir yere koyarak deneyebilir misiniz? Bir de hatırlatayım konuya çok hakim biri değilim.

Geri
Yukarı