Bilgisayar Oyun Oynarken Kapanıyor

yunus doğruu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım oyun oynarken bir anda kapanıyor ve pilini çıkartıp geri takmadan çalışmıyor. Oyunu açtıktan 5-10 dakika sonra gibi kısa bir sürede kapanıyor. Çok fazla ısınmıyor. Önceden saatlerce oynardım ve bilgisayar bayağı ısınırdı ama yine de kapanmazdı. Bide bilgisayarda hiçbir şey çalışmamasına rağmen bellek 2 GB civarı kullanılıyor. Bu normal mi? Yoksa bilgisayarın kapanmasının sebebi bu mudur? Teşekkürler.

sss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteminizde iobit uygulamaları(advanced System care vs.) gibi uygulamaları silin durduk yere çok işlem yapıyorlar ve başlangıçta bilgisayarın geç açılmasına sebep oluyorlar sonra sisteminizdeki sıcaklığı buraya yazabilirseniz iyi olur

Hayırlı geceler dostum,

Bundan iki üç sene öncesine kadar aynı sorun Toshiba marka laptopumda benimde başımda geldi. Macun veya ekran kartın ile ilgili bir sorun. Benim gibi deneme çözümleri olarak, içini aç iyice bir temizle. Bu aşamadan sonra aktif ve güçlü bir soğutucunun altına yatır bilgisayarını. Eğer yine kapanma oluyorsa büyük olasılıkla sana üstte yazdığım sebeplerden dolayı kapanma gerçekleşiyor. En kısa sürede garantiye gönder, halletsinler.

Öncelikle sisteminizde iobit uygulamaları(advanced System care vs.) gibi uygulamaları silin durduk yere çok işlem yapıyorlar ve başlangıçta bilgisayarın geç açılmasına sebep oluyorlar sonra sisteminizdeki sıcaklığı buraya yazabilirseniz iyi olur
boştayken 55-60 derece arası oluyor. Oyundayken 70 civarı, 80'i görünce kapanıyor.

Hayırlı geceler dostum,

Bundan iki üç sene öncesine kadar aynı sorun Toshiba marka laptopumda benimde başımda geldi. Macun veya ekran kartın ile ilgili bir sorun. Benim gibi deneme çözümleri olarak, içini aç iyice bir temizle. Bu aşamadan sonra aktif ve güçlü bir soğutucunun altına yatır bilgisayarını. Eğer yine kapanma oluyorsa büyük olasılıkla sana üstte yazdığım sebeplerden dolayı kapanma gerçekleşiyor. En kısa sürede garantiye gönder, halletsinler.[/QUOT
Ustam garantisi bitti. Servisi zaten berbat Exper'in. Macunu yeniledim içini de iyice temizledim şimdilik kapanma yok ama yinede ısınıyor. Ama önceden daha fazla ısınmasına rağmen kapanmıyordu şimdi az bir zorlansa kapanıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı