Bilgisayar oyuna girer girmez yeniden başlıyor

MuRO41

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda iki gün önce bir sıkıntı olmuştu, monitör kendi kendine 2 3 saniyeliğine kararıp açılıyordu. Bir yerde BIOS güncellemesi yapın düzelir diyordu, ben de yaptım. Açılıp kapanma sayısında düşme oldu ama tamamen bitmedi. Bugün de öğleden beri ilk önce oyunlardan atmaya başladı fakat daha sonra oyuna girince sistem reset atıyor. Ama sıcaklık etken değil diye düşünüyorum, çünkü oyuna girer girmez reset atıyor. Sizce ekran kartı mı sıkıntılı?

Tarayıcıda gezinirken kapanıyor mu? Veya boşta iken kapanıyor mu?
Tarayıcıda veya boşta gezinirken reset atmıyor.
PSU ve sisteminiz nedir acaba?
Rog strix b550e anakart,
Ryzen 5 3600 işlemci,
Gigabyte rtx 2060 Super ekran kartı,
Gskill 2x8 GB 3200 MHz ram,
512 GB M2 SSD,
Power supply da su an geçici olarak kullandığım powerboost hive 650 watt 80 plus.

Tarayıcıda veya boşta gezinirken reset atmıyor.

Rog strix b550e anakart,
Ryzen 5 3600 işlemci,
Gigabyte rtx 2060 Super ekran kartı,
Gskill 2x8 GB 3200 MHz ram,
512 GB M2 SSD,
Power supply da su an geçici olarak kullandığım powerboost hive 650 watt 80 plus.
Güç kaynağı ve ekran kartını deneme yanılma yöntemi ile test etmemiz gerekiyor. Başka türlü sorun bulamayacakmışız gibi duruyor.

Termal Macun'u yenilemekten zarar gelmez diye düşünüyorum bayağı bir süre olduysa.
Hocam sorunun sıcaklık olduğunu bilmiyoruz.

Ekran kartı veya PSU yedegim yok. Başka ne yapabilirim
Sistemi yük altına sokup sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız? Ayrıca bütün oyunlarda mı atıyor? Yoksa belirli oyunlarda mı? Bence ekran kartı arızalı çünkü diğer parçalar ekrana görüntü yansıtmaz. Belleklerde sıkıntı yoksa kesinlikle Ekran kartı arızalıdır. Belki PSU yeterli gücü sağlamıyor olabilir. Çünkü bilgisayar yük altında iken Volt değerleri artıyor.

Termal Macun'u yenilemekten zarar gelmez diye düşünüyorum bayağı bir süre olduysa.

2 hafta kadar oldu yenileyeli
Hocam sorunun sıcaklık olduğunu bilmiyoruz.

Sistemi yük altına sokup sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız? Ayrıca bütün oyunlarda mı atıyor? Yoksa belirli oyunlarda mı?
Pubg forza horizon valorant var hepsinde reset atıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı