Bilgisayar oyuna girince kapanıyor

XnM

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 6600XT
Oyunu normal bir şekilde açıyorum ve yaklaşık 2 dakika sonra ekran bir anda simsiyah oluyor ve bilgisayar kilitleniyor. Kapatmak içinde kasanın üstündeki tuşu kullanıyorum. Dün böyle bir problem yoktu ve GPU kullanımı %10 civarlarında takılıyor oyuna girdiğim halde.

Ekran görüntüsü 2024-02-13 172047.png

Ekran görüntüsü 2024-02-13 172059.png

Sıcaklıklar kaç dercede sıcaklıkta bir sorun yoksa bir benchmark uygulaması indir önce ekren kartını test et sonra işlemciyi sorun yaratan parçayı öylece bulursunuz.

Ayrıce bilgisayarınızda virus olabilir bir test etmeni öneririm.

Hocam RivaTurner'da sıcaklıklar açık mı? Açıksa en yüksek derece kaç? Hangi parçada?
Hocam çok bilmiyorum uygulamayı yeni yükledim ama o kadar çok kapatıp açtım ki şuan bi süre oyuna girmeyeceğim

Sıcaklıklar kaç dercede sıcaklıkta bir sorun yoksa bir benchmark uygulaması indir önce ekren kartını test et sonra işlemciyi sorun yaratan parçayı öylece bulursunuz.

Ayrıce bilgisayarınızda virus olabilir bir test etmeni öneririm.
Virüs olma ihtimaline karşı format atıcam formattan sonra da devam edecek mi merak ediyorum.

Bu tarz sorunların genellikle PSU'dan kaynaklandığına bir çok kez şahit oldum (Resetle düzelen siyah ekran). Arkadaşınızda falan varsa PSU'yu takıp denerseniz çok hızlı bir kontrol ve kolay bir çözüm olabilecektir.

Geri
Yukarı