Bilgisayar oyunda donuyor

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Merhaba.

Oyun oynarken sistem donuyor. Hata kodu yok. Mavi ekran yok.

Sabit diskin de Bad Sector yok. Performans %100 ve sağlık %99. Temiz.
RAM'lerimde Windows Memory Diagnostic ile taradım. Sonuç: Temiz.
İşlemci sıcaklığı: Temiz.
Ekran kartı sıcaklığı: Temiz.

Şu an tek suphelendigim şey kuzey köprüsü. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
Bir de Nejdet Delioglu'dan izlediğim videolardan aklımda kalan, sabit diskin kartında, temas noktasında oksitlenme, hiç sebepsiz sorun çıkartıyormuş. Sabit diskim de 9-10 yıllık bir disk. Eski disklerimi açtım ve gözlerime inanamadım. Neredeyse kömürleşmiş. Silgi ile silince geçti. Ama takmadığım diskler.

Sebep bu olabilir mi? Kullandığım diskin pinlerinin temas noktasını temizlenmeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir çok şey olabilir. Dediğin gibi HDD eski olmasından olabilir. İşlemci ekran kartını besleyemeyip darboğaz yapıyor olabilir. 8GB RAM var ancak DDR2.

Aynı PC'yi daha önce rahatça kullanabiliyor muydunuz?

Hocam bir çok şey olabilir. Dediğin gibi HDD eski olmasından olabilir. İşlemci ekran kartını besleyemeyip darboğaz yapıyor olabilir. 8GB RAM var ancak DDR2.

Aynı PC'yi daha önce rahatça kullanabiliyor muydunuz?
Sanırım anakartımda bir problem var.

2 tane PCI-E X86 yuvası var. Üstte olana kartı takınca 1 GHZ üstüne çıkınca oyun çöküyor. Sistem değil. Oyun. Ama 900 MHz'e çekince (GPU Frekansından bahsediyorum) bir sorun olmuyor. Kapanmıyor.

Altta olan porta takınca 1216 MHz'de oynuyorum. Oyun çökmüyor.

Şimdi tekrar deneyeceğim. Yeni aldığım fanı ekran kartının üstüne koydum ve direkt olarak anakartin ortasına veriyor havayı. Yani kuzey köprüsü, Güney köprüsü ve işlemci bloguna.

Bakalım sorunum çözülecek mi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı