Bilgisayar oyunlarda ısınması

XOXM Buğra

Hectopat
Beyler kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarım bir gün çok ısınıyor tüm oyunlar kasıyor. Ertesi gün çok güzel saatlerce oynasam da sıkıntı olmuyor. Çok fazla bilgisayar kullandım ancak böylesine rastlamadım. Kullandığım en kötü bilgisayar bu. Çözemiyorum bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın konumu önemsizmiş HMM peki. Sistem bilgileri de önemli değil... O halde bilgisayarınızı çöpe atın.

Anlayışınıza kurban olayım, kasanın şu an'ki durumu önemsiz bir düşünün sizce neden?
Siz sormadan cevaplayayım adam diyor'ki bir gün oynuyorum rahat yarın bakıyorum sıcak bu durumlarda kasa aynı yerde konuları yanlış yerlere çekmeyin.

Demek istediğimi anlayamadın gibi duruyor neyse susuyorum yoksa konu uzayacak ^^
Arkadaşım bi profil fotosunda karar ver her konuya girdiğimde başka foto karıştırıyorum seni😂
Ayrıca kasa konumuna önemsiz demek kullanımını bilmediğin bir TV için TV Kumandası önemsiz veya koyulacağı yer önemsiz der gibi oluyor kasanın yeri önemsizse neden millet 2000 liraya koca koca masalar alıp kasayı masanın üstüne koyuyor??

Arkadaşım bi profil fotosunda karar ver her konuya girdiğimde başka foto karıştırıyorum seni😂
Ayrıca kasa konumuna önemsiz demek kullanımını bilmediğin bir TV için TV Kumandası önemsiz veya koyulacağı yer önemsiz der gibi oluyor kasanın yeri önemsizse neden millet 2000 liraya koca koca masalar alıp kasayı masanın üstüne koyuyor??
Nedenini açıkladım.

Verdiğiniz cevaplarda yanlışlık var.
Kasanın konumu önemsiz.
Kasa aynı yerde yeri değişmiyor bu yüzden yanlış cevap.

Medyum değiliz sonuçta :)
Kasa konumu önemsiz değil o zaman siz arka tarafını egzoz fanının o tarafı duvarın dibine koyuverin.
Korsan oyunlarla alakası yok.
Sistem parçaları nelerdir?
Kasanın hava alınacak yerleri kapalı mı? Egzoz fan tarafı bir yere çok yakın veya kapalı mı?
Ekran kartı veya işlemci fanları dönüyor mu? İşlemci macun ne durumda?
Bir sürü soru var. Net bir şey söyleyemeyiz. Oynadığın oyuna göre de ısınma değişir. Sen GTA V oynuyorsan ısınır ama gidip CS:GO veya Valorant gibi düşük sistem isteyen oyun oynarsan çok normal.

Anlayışınıza kurban olayım, kasanın şu an'ki durumu önemsiz bir düşünün sizce neden?
Siz sormadan cevaplayayım adam diyor'ki bir gün oynuyorum rahat yarın bakıyorum sıcak bu durumlarda kasa aynı yerde konuları yanlış yerlere çekmeyin.
Ruzgarli bir havada penceresi acik olan bir odada hava akisindan dolayi oda serin olabilirken diger gun sanki bir Agustos ayi gibi hic ruzgar esmeyebilir, buna bagli olarak hava akisi saglanamaz ve isi hep ayni yerde kaldigindan kasa normalden daha fazla isinabilir. Kasanin konumu her gun degismese de havanin akisi her gun degisir.

Kasa konumu önemsiz değil o zaman siz arka tarafını egzoz fanının o tarafı duvarın dibine koyuverin.
Korsan oyunlarla alakası yok.
Sistem parçaları nelerdir?
Kasanın hava alınacak yerleri kapalı mı? Egzoz fan tarafı bir yere çok yakın veya kapalı mı?
Ekran kartı veya işlemci fanları dönüyor mu? İşlemci macun ne durumda?
Bir sürü soru var. Net bir şey söyleyemeyiz. Oynadığın oyuna göre de ısınma değişir. Sen GTA V oynuyorsan ısınır ama gidip CS:GO veya Valorant gibi düşük sistem isteyen oyun oynarsan çok normal.
Adam diyor'ki bir gün oynuyorum rahat yarın bakıyorum sıcak bu durumlarda kasa aynı yerde.
Ruzgarli bir havada penceresi acik olan bir odada hava akisindan dolayi oda serin olabilirken diger gun sanki bir Agustos ayi gibi hic ruzgar esmeyebilir, buna bagli olarak hava akisi saglanamaz ve isi hep ayni yerde kaldigindan kasa normalden daha fazla isinabilir. Kasanin konumu her gun degismese de havanin akisi her gun degisir.
Bunu bilemediğim içinde sadece kasa konumu hakkında yorum yapabiliyorum yanlış bir bilgi vermedim.

Adam diyor'ki bir gün oynuyorum rahat yarın bakıyorum sıcak bu durumlarda kasa aynı yerde.

Bunu bilemediğim içinde sadece kasa konumu hakkında yorum yapabiliyorum yanlış bir bilgi vermedim.
Ya arkadaşım ben yazmışım o gün güneş gelebiliyor mesela ben Malatya'da Yeşilyurt kısmında yaşıyorum buralar efil efil eserken Merkez'de rüzgar yok desen yeridir ki ben daha önceki deneyimlerime göre konuşuyorum (daha önce Merkez'de oturduk) kasa aynı koyulan masa aynı ama sıcaklık farkı cidden değişiyor. Bizim de anlatmak istediğimiz bu.

Ya arkadaşım ben yazmışım o gün güneş gelebiliyor mesela ben Malatya'da yeşilyurt kısmında yaşıyorum buralar efil efil eserken Merkez'de rüzgar yok desen yeridir ki ben daha önceki deneyimlerime göre konuşuyorum (daha önce Merkez'de oturduk) kasa aynı koyulan masa aynı ama sıcaklık farkı cidden değişiyor. Bizim de anlatmak istediğimiz bu.

Tamam abi kusura bakmayın Osman'lı devleti gibi her yerden saldırı görüyorum sakin ben yanlış bir bilgi vermedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı