Bilgisayar Oyunlarda Rest Atma Sorunu

İmaginePerest35

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bunda 20 gün önce vatan bilgisayardan kasa toplattım.Fakat oyunlarda oyunu açtıktan 30 dakika sonra bilgisayar kendine rest atıyor.Bios tan tüm ısı değerlerini kontrol ettim.Boşta cpu 40-45 yükte 55-60 derece ısıda.Ekran kartı ise boşta 40 yükte ıse 60 derece ısıda çalışıyor.Ayrıca 650 watt corsair güç kaynağım var zaten diğer pc özelliklerini altta belirteceğim lütfen yardımcı olun neden rest atıyor bilgisayar?
Özellikler
-Zalman Z3 plus kasa
-8 gb ram
-Sapphire vapor 280x 3 gb 384 bit ekran kartı
-Corsair 650 watt güç kaynağı
-MSİ intel 1150 ddr3 z97 guard-pro anakart

Sorun neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Dar boğaz olabilir'mi?

Gerçi intel işlemcilerde pek dar boğaz olmaz ama amd deseydin kesin dar boğaz derdim oyun oynarken işlemci ne kadar yük altına giriyor onu kontrol et, artı ramler'den kaynaklanıyor'da olabilir 1 tanesi çıkartıp tek modul olarak deneme yanılma yapabilirsiniz.

Ram tek modül 8 gb , 4*2 değil.İşlemcim ise intel core i5 4690 soket 3.5 ghz cache.Yani işlemcimle ekran kartım arasında dar boğaz olacağını sanmıyorum yinede teşekkür ederim yardımların için.Ne yapacağımı bilemiyorum tam 3 bin tlye toplattım pcyi bir daha vatan bilgisayarın önünden dahi geçmem.

Teşekkür ederim ilgin için inceledim makaleyi.Yazılım orjinal windows 8.1 single language,güç kaynağı da dediğim gibi 650 watt corsair vs serisi bildiğim kadarıyla %85 verimlilikte çalışması lazım.Kasadaki bütün kabloları kontol ettim hepsi yerine takılı ram i kontrol ettim o da tam oturmuş.Isılarda normal seviyede görünüyor.Dediğim gibi kasayı çok yeni toplattım ve dün vatan bilgisayar servisten geldi bana dedikleri format atmam donanımsal bir sorun olmadığıydı.Ama neden format atmam gerektiğini anlamadım açıkcası büyük ihtimal başlarından savmak için böle bir şey sölediler hatta yine sorun devam ederse geri getir dediler.
Gerçekten çıldırmak üzereyim lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı