Bilgisayar parçaları taksitle alınır mı?

Merhaba öncelikle. Toplama bilgisayar yaptım fakat ailem taksitle alabiliriz diyor başka olmaz diyor. Bende tüm parçaları Trendyol üzerinden topladım bu parçaları taksitle alabilir miyim?
Kral ben de senin gibi pc topladım 2 hafta oldu. Genelde sitelerde yapı kredi worlde özel peşin fiyatına taksit imkanı oluyor. Bir ürün belirledin diyelim ekran kartı rtx 3070 gidip akakçe gibi sitelerden en ucuz nerde satılıyor ve o satılan sitedeki yorumlara bakarak alışveriş yapmanı öneririm. Burada devreye ne kadar iyi bir fizibilite çalışması yapacağın giriyor. Mesela X sitesinde 3060 ekran kartını 6 ay taksit yapıyorlar max ama daha pahalı bir sitede aynı ekran kartına 1 2 bin tl daha fazla bir fiyat biçilmiş fakat şöyle bir güzellik yapılmış 12 ay peşin fiyatına taksit imkanı var. O zaman hiç düşünmeden 12 ay taksit olana yapıştır. Çünkü sen hizmeti alacaksın 12 ay boyunca öderken (üzücü ama büyük ihtimalle ) tl nin değeri düşmeye devam edecek ve sen 12 ayın sonunda her türlü kâra girmiş olacaksın. Ben pc toplarken N11,Trendyol,Amazon,PTT Avm, GittiGidiyor sitelerinin hepsinden bir şeyler aldım sadece Ekran kartımla işlemcimi bulunduğum şirket bünyesinden sipariş verdim bu şekilde hem kdvden hem de kâr marjı olmaksızın baya bir kâr elde ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı