Bilgisayar parçalarından ilk önce hangileri alınmalı?

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
Değerli hocalarım, şimdi yaz aylarına doğru sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı fiyatları aynı kalırsa temmuz ayına 4 bin birikmiş param olacak inşallah. O 4 bin ile ilk önce ekran kartını mi alayım, yoksa kasa, PSU, RAM ve SSD vs. Bunları mi alayım? Eğer kasa, PSU vs. bunları alırsam ekran kartını kredi kartı ile almak zorunda kalacağım. Alacagim ekran kartı ise RX 6500 XT.

1. CPU
  2. Anakart
  3. RAM
  4. SSD & HDD
  5. PSU
  6. Kasa
  7. GPU
GPU en son alınmasının sebebi benim için şu; sistemi ekran kartı olmadan uzay montaj yaparak çalıştırmak sonra ekran kartı fiyatları düşünce ekran kartı almak.

En başta işlemci almalısınız sonrasında da anakart ve diğer parçalar.
Hocam işlemci var ama durumlar karışık 1600x işlemcim var ya b450 anakart ile PCI express 3.0 ile kullanacağım ya da bu işlemciyi kaça bırakırsam artık üstüne b550 anakart ve ryzen 5 5600 veya 5500 yapmak istiyorum
  1. CPU
  2. Anakart
  3. RAM
  4. SSD & HDD
  5. PSU
  6. Kasa
  7. GPU
GPU en son alınmasının sebebi benim için şu; sistemi ekran kartı olmadan uzay montaj yaparak çalıştırmak sonra ekran kartı fiyatları düşünce ekran kartı almak.
Hocam gpu olmadan nasıl görüntu alayım

Değerli hocalarım, şimdi yaz aylarına doğru sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı fiyatları aynı kalırsa temmuz ayına 4 bin birikmiş param olacak inşallah. O 4 bin ile ilk önce ekran kartını mi alayım, yoksa kasa, PSU, RAM ve SSD vs. Bunları mi alayım? Eğer kasa, PSU vs. bunları alırsam ekran kartını kredi kartı ile almak zorunda kalacağım. Alacagim ekran kartı ise RX 6500 XT.
İlk başta ekran kartı hariç her şeyi almıştım. 2 Hafta sonra ekran kartı aldım.
Ama o zamana ne olur kestirmek zor.

Geri
Yukarı