Bilgisayar parçalarını test etme

IsilwenTT

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar yaklaşık 2 yıllık bir bilgisayarım var fakat son günlerde türlü türlü hatalar ve sıklıkla mavi ekran hataları almaya başladım. Sonuç olarak da bilgisayarımın tüm parçalarını elden geçirmeye sınavı geçemeyenleri de yenileme kararı aldım fakat bilgisayar parçalarımı nasıl kontrol edebilirim bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekranlar için minidump dosyalarını atarsanız genelde moderatörler analiz edebiliyor onları. Buradan gören moderatör varsa bana da öğretin şunu.:D
Önce depolama birimlerini test ederek başlayabilirsiniz.

Mavi ekranlar için minidump dosyalarını atarsanız genelde moderatörler analiz edebiliyor onları. Buradan gören moderatör varsa bana da öğretin şunu.:D
Önce depolama birimlerini test ederek başlayabilirsiniz.

Mavi ekran sadece sorunların bir kısmı ve bir çok farklı türde hata veriyor ben tüm parçaları kontrol etmek istiyorum işlemci, hdd, ramler, anakart falan gibi

Tamam önce HDD'den başlayın. HD Tune veya basitinden Crystal Disk Mark ile test edip sonuçları atabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı