Yeni aldığım bilgisayar parçalarını test etme

jackarmis

Kilopat
Selam arkadaşlar, yakın zamanda yeni bir PC topladım. Bu parçaları test etmek istiyorum. Her şey yolunda mı diye. Sıcaklıklar vs. ne durumda. Böyle zorlayıcı şeyler yapmak istemiyorum. Stress testi falan oluyormuş sanırım.

MSI Afterburner yeterli mi? Araştırınca onu bulabildim.

PC özellikleri: i5 9600K, 16 GB RAM, 1660 Ti Ventus XS OC, 480 GB SSD. NVMe M.2 3480/2000, Z-390 Mortar.

Furmark programını indirip ekran kartını stres altına sokabilirsiniz, Youtube üzerinde detaylı videoları var. İşlemcinizi yük altına sokmak için Prime95 veya CPUX kullanabilirsiniz. Kullandığınız SSD ve HDD'yi ise HDTune ile test edebilirsiniz.

Furmark programını indirip ekran kartını stres altına sokabilirsiniz, Youtube üzerinde detaylı videoları var. İşlemcinizi yük altına sokmak için Prime95 veya CPUX kullanabilirsiniz. Kullandığınız SSD ve HDD'yi ise HDTune ile test edebilirsiniz.
Bunların amacı ne? Sorun olmayan bir pcde sorun çıkartma gibi bir durum olur mu?
Prime95 üzerinden Small FFTs patlatsan 5-10 dakika yeter. Gerisini oyun oynarken test edersin.
Small FFTs nedir? Lolde hiçbir sorun yok, PUBG'de de kasma falan yok ama pcden Lol'e nazaran çok ses çıkıyor PUBG girince.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı