Bilgisayar Power tuşuna bastığım anda açılmıyor

PetreVal

Femtopat
Selamlar arkadaşlar. Uzunca bir süredir bilgisayarımı düzgün bir şekilde açamıyorum. Bilgisayarımın Power tuşuna bastığım anda açılmıyor ve fişini çekip 3-5 saniye sonra tekrar takıp düğmesine basınca açılıyor. Bilgisayarımdan gayet memnunum ama bu sorunu bir türlü çözemedim. Donanımsal açıdan bir şey yapmadım ama yazılımsal açıdan uğraştım yine de bir sonuca varamadım.

PC özellikleri şöyle;

• MSI R7 240 2 GB 128Bit lpv2 DirectX12.
  • Intel Core Quad Q8400 2.66GHz CPU.
  • 4 GB Kingston DDR3 1333 MHz RAM.
  • WD Caviar Black 500GB 7200RPM HDD.
  • 450 Watt powerup PSU.
  • Windows 10 Pro 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. Uzunca bir süredir bilgisayarımı düzgün bir şekilde açamıyorum. Bilgisayarımın Power tuşuna bastığım anda açılmıyor ve fişini çekip 3-5 saniye sonra tekrar takıp düğmesine basınca açılıyor. Bilgisayarımdan gayet memnunum ama bu sorunu bir türlü çözemedim. Donanımsal açıdan bir şey yapmadım ama yazılımsal açıdan uğraştım yine de bir sonuca varamadım.

PC özellikleri şöyle;

• 450 Watt powerup PSU.
  • Windows 10 Pro 64 Bit.

Statik elektrik olabilir mi?

PC özellikleri şöyle;

• 450 Watt powerup PSU.
  • Windows 10 Pro 64 Bit.
Belki kısa devre falan varsa PSU kendini korumaya alıp açılmıyor olabilir.

Kasadan gelen power kablosunu kontrol edin.

Sorun PSU olabilir gücü yetersiz olabilir ben yeni kasaya geçmiştim ışıklı falan benim 450 wt PSU yetmemeşiti bastıktan 1 dk falan sonra kasaışıkları falan yanıyordu.

1614148583226.png

PSU'nun tipinden belli zaten bozulacağı. Kısa devre yapıp fanının dönüp dönmediğine bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı