Bilgisayar programcılığı için 14 bin TL laptop önerisi

Bütçe
14000

MertCKA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 Ryzen 7 6800H | 8GB DDR5 4800MHz RAM | RTX 3050Ti 4GB | 512GB SSD
Meslek
Öğrenci
Selam herkes 🙋‍♂️. Bu sene bilgisayar programcılığı bölümünü kazandım ve yeni bir bilgisayar almam lazım. Oyun oynamayı seviyorum fakat yazılım için kafe ve park gibi alanları tercih edeceğimden kaba gözüksün istemiyorum. Bütçem maksimum 14 bin TL. Benim aklımdaki marka-model Honor magicbook 16. sizin önerebileceğiniz bir bilgisayar varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam herkes 🙋‍♂️. Bu sene bilgisayar programcılığı bölümünü kazandım ve yeni bir bilgisayar almam lazım. Oyun oynamayı seviyorum fakat yazılım için kafe ve park gibi alanları tercih edeceğimden kaba gözüksün istemiyorum. Bütçem maksimum 14 bin TL. Benim aklımdaki marka-model Honor magicbook 16. sizin önerebileceğiniz bir bilgisayar varsa çok sevinirim.

MSI GF63 Thin 11UC-617xtr Intel Core i5 11400h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.
Hocam buna baktım özellikleri güzel. Burada daha iyi araştıran arkadaşlar daha iyilerini bulur eminim ki. Sizin attığınız laptop sanırım dahili ekran kartı içeriyor. Bütçeniz artar ise buna bakın bence.

Hocam bu da honora çok benziyor daha pahalı ama i7 var.

Huawei Matebook D15 Intel Core i7 1165G7 16 GB 512 GB SSD Windows 11 Home 15.6" taşınabilir bilgisayar.

MSI GF63 Thin 11UC-617xtr Intel Core i5 11400h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.
Hocam buna baktım özellikleri güzel. Burada daha iyi araştıran arkadaşlar daha iyilerini bulur eminim ki. Sizin attığınız laptop sanırım dahili ekran kartı içeriyor. Bütçeniz artar ise buna bakın bence.

Hocam bu da honora çok benziyor daha pahalı ama i7 var.

Huawei Matebook D15 Intel Core i7 1165G7 16 GB 512 GB SSD Windows 11 Home 15.6" taşınabilir bilgisayar.

İlk önerdiğiniz hem bütçeyi aşıyor hem de çok kaba duruyor. Özellik açısından iyi ama kibar görünmesi benim için daha önemli. 2. yi almaktansa.
Bu modeli almak daha mantıklı geldi bana. Hem 4 bin TL daha ucuz hem de özellik açısından çok bir fark yok.

Aynen öyle haklısın hocam bende ilk bunu görmüştüm size atacaktım lakin Honor16 ya baktığnız için bildiğinizi düşünmüştüm bence de fazla masraf yapmaya gerek yok tasarımıda bayağı iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı