Bilgisayar programcılığı mezunu KPSS'den kolay atanabilir mi?

mcerturun

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 2022 bilgisayar programcılığı mezunuyum. Şu anda bilgisayar mühendisliği okuyorum. 2022 KPSS'ye öylesine girip 79 aldım. 2024'te iyi bir puan alsam bölümüm üzere atanabilir miyim? Alımlar oluyor mu? Bilgisi olan var mı?

Arkadaşım bilgisayar programcılığı özel sektör alanına girer orada daha çok şansın açık.Kamuda da atanabilirsin ancak alım çok azdır puan yüksektir.

Mühendislik okuyorsanız ve kendinizi geliştirebildiyseniz(İngilizce, programlama, web tasarım/yönetim, yapay zeka vs), özel sektörde değil devlette çalışmanızı tavsiye ederim.

Vakit ayırabiliyorsan çalışıp 90 almayı dene bu sınavda, faydasını görürsün.

Puan yüksek olmalı maalesef, atanacaksan 2 yıllık ile atanmaya bak, işletme vb. açıktan okuyup 4 yıllık atanmak için uğraşma.
Mühendislik okuyorsanız ve kendinizi geliştirebildiyseniz(İngilizce, programlama, web tasarım/yönetim, yapay zeka vs), özel sektörde değil devlette çalışmanızı tavsiye ederim.

Vakit ayırabiliyorsan çalışıp 90 almayı dene bu sınavda, faydasını görürsün.
Arkadaşım bilgisayar programcılığı özel sektör alanına girer orada daha çok şansın açık.Kamuda da atanabilirsin ancak alım çok azdır puan yüksektir.
Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim de amacım önlisans dan atanabilirsem okulu bitirip kurumlar arası geçişten faydalanıp mühendis olarak çalışmak. Diğer yandan da yazılım alanlarında kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı