Bilgisayar programcılığı mı, web tasarım ve kodlama mı?

HolmeSama

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yazılım öğrenmek istiyorum ve temelden başlamak için açıköğretimden bir bölüme girmek istiyorum. Daha önce deneyimi olmayan ama meraklı birisi için bilgisayar programcılığını mı önerir siniz yoksa web tasarım ve kodlamayı mı? Duruma göre DGS ile yükseltebilirim.

Size tavsiyem açıköğretimden bir bölüm yazıp sınavlarla kendinizi kasmak yerine, internetteki çeşitli kaynaklarda bulunan kurslara yönelin. Eğer kendi disiplininizi kendiniz sağlarsanız açıköğretim fakültelerindeki eğitimlerden daha kaliteli bir eğitimi kendinize alabilirsiniz. Hangisiyle başlamak gerek diye sorarsanız ilk olarak HTML ya da Python önerilir genelde. HTML biraz daha mantığını ve algoritmayı kavrama yönelik. Python ise hem başlangıç için hem de önümüzdeki süreçte çok fazla kullanılacak olan bir yazılım dili.

Size tavsiyem açıköğretimden bir bölüm yazıp sınavlarla kendinizi kasmak yerine, internetteki çeşitli kaynaklarda bulunan kurslara yönelin. Eğer kendi disiplininizi kendiniz sağlarsanız açık öğretim fakültelerindeki eğitimlerden daha kaliteli bir eğitimi kendinize alabilirsiniz. Hangisiyle başlamak gerek diye sorarsanız ilk olarak HTML'ya da Python önerilir genelde. HTML biraz daha mantığını ve algoritmayı kavrama yönelik. Python ise hem başlangıç için hem de önümüzdeki süreçte çok fazla kullanılacak olan bir yazılım dili.

Çok güzelce anlatmışsın ağzına sağlık bunları yapman daha iyi olur. Şimdiden başla bence.

Size tavsiyem açıköğretimden bir bölüm yazıp sınavlarla kendinizi kasmak yerine, internetteki çeşitli kaynaklarda bulunan kurslara yönelin. Eğer kendi disiplininizi kendiniz sağlarsanız açıköğretim fakültelerindeki eğitimlerden daha kaliteli bir eğitimi kendinize alabilirsiniz. Hangisiyle başlamak gerek diye sorarsanız ilk olarak HTML ya da Python önerilir genelde. HTML biraz daha mantığını ve algoritmayı kavrama yönelik. Python ise hem başlangıç için hem de önümüzdeki süreçte çok fazla kullanılacak olan bir yazılım dili.
güzel cevabınız için teşekkürler öncelikle, sadece yazılım öğrenmek değil diplomamda olsun istiyorum. Eğer yazılımı kavrayabilirsem dgs den yazılım ya da bilgisayar mühendisliğine yükseltmek istiyorum.

Geri
Yukarı