Bilgisayar programcılığı mı web tasarımı ve kodlama mı yoksa yönetim bilişim sistemleri mi?

LonelyTR

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlarr. :) ben bir yandan fen bilgisi öğretmenliği okuyorum 1.sınıfım. Bu ağustos ayında açıktan ikinci üniversite okuma imkanı olan Anadolu üniversitesine başvurmayı planlıyorum. Bu 3 bölümden hangisi tercih edilmeli. İlk önce C# dili çok önemli ve basit denildiği için vakit buldukça bakacağım. Benim amacım internet üzerinden para kazanabileceğim ek iş tarzı düşünebilirsiniz. Neler önerirsiniz üstadlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlarr. :) ben bir yandan fen bilgisi öğretmenliği okuyorum 1.sınıfım. Bu ağustos ayında açıktan ikinci üniversite okuma imkanı olan Anadolu üniversitesine başvurmayı planlıyorum. Bu 3 bölümden hangisi tercih edilmeli. İlk önce C# dili çok önemli ve basit denildiği için vakit buldukça bakacağım. Benim amacım internet üzerinden para kazanabileceğim ek iş tarzı düşünebilirsiniz. Neler önerirsiniz üstadlarım?
Hocam, yazılımı profesyonel olarak, yani ana işiniz olarak mı yapmayı düşünüyorsunuz, anlamadım?

Hocam, yazılımı profesyonel olarak, yani ana işiniz olarak mı yapmayı düşünüyorsunuz, anlamadım?
Yani bir hobi gibi de düşünülebilir.Hem hobi hem de 2 3 saat uğraşıp para kazanabileceğim bir yer olarak düşünüyorum.Ana hedefim öğretmenlik.İnternet üzerinden talep karşılığında site yapıp veya basit oyun tasarlayıp güzel paralar kazananları duydum.Nerden nasıl başlamalıyım bilmiyorum açıkçası.

Yani bir hobi gibi de düşünülebilir.Hem hobi hem de 2 3 saat uğraşıp para kazanabileceğim bir yer olarak düşünüyorum.Ana hedefim öğretmenlik.İnternet üzerinden talep karşılığında site yapıp veya basit oyun tasarlayıp güzel paralar kazananları duydum.Nerden nasıl başlamalıyım bilmiyorum açıkçası.
Maalesef, işler genellikle düşünüldüğü kadar kolay değil. Sadece 5-6 aylık bilgiyle bir site ya da bir program geliştirebilirsiniz, ancak bu ürünü kimse satın almaz veya satın alsa bile işine yaramaz, kısacası başarısız olur. Ben hem bu alanda okul okuyorum (Bilgisayar Bilimi 2. sınıf) hem de 4 yıldır bu işle ilgileniyorum (Frontend + Backend + Oyun geliştirme). Kendim bile yeni yeni asgari ücret kadar para kazanırken, hobi olarak yaparsanız para kazanmanız zor olur. Elbette, eğer iyi bir Networkunuz ve akrabalık ilişkileriniz varsa iş yapabilirsiniz, ancak bu tür bir işle gerçek bir başarı elde etmeniz zor. Ve maalesef, akrabalardan veya tanıdıklardan gelen para da genellikle hayir gelmez :).

Hobi olarak bu işler çok zor hocam. Öğretmenliği 2. plana atman gerekli eğer bu işten az biraz kazanç elde edebilecek seviyeye gelmek istiyorsan. Freelance rakip çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı