Bilgisayar programcılığı mı yeni medya ve iletişim mi?

emrereis25

Decapat
2 yıllık bilgisayar programcılığı kazandım fakat yeni medyada düşündüğüm bir bölümdü. Sizce bilgisayar programcılığına gireyim mi yoksa mezuna kalıp yeni medyadan mı devam edeyim hangisinin önü daha açık ve iş imkanları daha iyi?

Kendini geliştirmezsen bilgisayar programlama çöp. Üniversiteye bağlı kalmaman en az 2 programlama dilini ve İngilizce dilini bilmen, ustası olman lazım. Zor bir şey değil bunlar, sabır işi. Sevmeyene sıkıcı gelir o yüzden sevdiğin işin peşinden git derim ben.

2 yıllık bilgisayar programcılığı kazandım fakat yeni medyada düşündüğüm bir bölümdü. Sizce bilgisayar programcılığına gireyim mi yoksa mezuna kalıp yeni medyadan mı devam edeyim hangisinin önü daha açık ve iş imkanları daha iyi?
Kendinizi hangisine daha uygun hissediyorsanız ve hangisinde mutlu olacaksanız o. Çünkü hayatınız boyunca o sektörün içinde olacaksınız.

Şu an bu meslekler favori olma özelliğini kaybetti. Çok fazla mezunu var ve iş alanı çok dar. Şimdiki aklım olsa yapacağım meslek plates hocalığıdır. Bayanlar çok fazla rağbet gösteriyor ve ülkede bu konuda hala yer çok. 1 dükkan kirala, 5 tane alet al koy. Mis gibi para.

@AKINLASINN, gerçekten haklısın. Okul okuma gibi bir derdi de yok onun.
Gerçekten hakkı ile eğitim alınır ise süper bir meslek. Bir de bu işi yapacak kişinin fit ve bakımlı bir halinin olması, diyetisyenlik gibi destekleyici eğitimlerle de bu işi pekiştirmesi, dükkan açarken de yanına tesettürlü bayan hoca da alıp dükkanda her türlü kesime hizmet vermesi müthiş bir iş fikri. Zamanın mesleği bu. Keşke birileri bana bunu yıllar önce deseydi.

@AKINLASINN, hocam yıllar önce bizi yönlendiren olmadı. Benim şimdiki aklım olsa lise okumaz, açıktan bitirirdim. Mesleğimden evet, çok memnunum. Kendime göre de bir gelirim var ancak mutlu olduğumu düşünmüyorum. Üniversitede öğrenciyken bile bu mesleği yapıyordum, o zamanın adıyla YGS-LYS sınavına çalışırken bile yapıyordum diyebilirim.

2012 yılından beri her gün aynı şeyleri yapmak sıktı sanırım. Biraz heyecan arıyorum, heyecan da yok yahu :p

Yeni konular

Geri
Yukarı