Bilgisayar programcılığı vs YBS bölümü

z.sarhan

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. 2 sene mezuna kaldım ve artık kalmaya pek sabrım kalmadı. YKS 4.5 ay sonra bu sürede yalnızca TYT çalışıp bilgisayar programcılığı okuyup ilk sene bilişime dair bilgiler öğrenir, diğer yandan da AYT matematik, sosyal çalışır ve sonra 2025 YKS'ye girip yönetim bilişim sistemleri okumak istiyorum. Sizce böyle bir şey yapsam mantıklı olur mu? Ve bilgisayar programcılığı için önerebileceğiniz üniversiteler var mı?

Ortalama bir üniversiteye giren insanların bir çoğu ezber yapıp giriyor. OBP puanın kırılacak ve bunu telafi ederim diyorsan dediğini yapabilirsin. Ama şunu da söylemek isterim, üniversite vizeler finaller derken pek çalışacak zaman da bulamiyabilirsin. Bence en iyisi şimdi kaldığın yerden sıkıca çalışmaya devam et.

Ortalama bir üniversiteye giren insanların bir çoğu ezber yapıp giriyor. OBP puanın kırılacak ve bunu telafi ederim diyorsan dediğini yapabilirsin. Ama şunu da söylemek isterim, üniversite vizeler finaller derken pek çalışacak zaman da bulamiyabilirsin. Bence en iyisi şimdi kaldığın yerden sıkıca çalışmaya devam et.
Üniversitedeki vizeleri, finalleri plana dahil etmeyi unutmuşum 😬 ben doğrusu iyi bir üniversiteye gitmek istiyorum. Çünkü yönetim bilişim sistemleri, üniversiteden üniversiteye üzerine durduğu dersler değişiyormuş. İşletmeden ziyade yazılım dersleri alabileceğim üniversiteler daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama iyi bir üniversite için de Ayt matematik bayağı geliştirmem lazım ve pek zamanım da yok açıkçası. Tabii hiç yoktan iyiydir dediğiniz gibi kaldığım yerden sıkıca çalışayım ne olur ne olmaz. Yardımcı olduğunuz için de teşekkürler.

Bilgisayar programcılığı bölümü ile uğraşmayın bence. Vakit geç, siz de sıfır değilsiniz. 4.5 ayda oturup başarılabilir iyi sıralamalar (derece demem ütopik olur). Bu sürede varınızı yoğunu ortaya koyup masa başına geçmeniz gerekiyor iyi bir üniversite için. Ben de eşit EA'yım ve Boğaziçi, Marmara YBS istiyorum :)

Bilgisayar programcılığı bölümü ile uğraşmayın bence. Vakit geç, siz de sıfır değilsiniz. 4.5 ayda oturup başarılabilir iyi sıralamalar (derece demem ütopik olur). Bu sürede varınızı yoğunu ortaya koyup masa başına geçmeniz gerekiyor iyi bir üniversite için. Ben de eşit EA'yım ve Boğaziçi, Marmara YBS istiyorum :)
Haklısınız, görüşleriniz için teşekkür ederim. Umarım ikimiz de kazanabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı