Çözüldü Bilgisayar RAM takıldıktan sonra çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren Uncu

Centipat
Merhaba oyun oynarken sürekli bilgisayarım kapanıyordu 15-20 dakikada bir. En son kapanışından sonra bilgisayar bozuldu, güç düğmesine bastıktan 1 saniye sonra bilgisayar kendini direk kapatıyordu. Prizimizde ki 3 kablodan 1 tanesi kopmuş hangisi bilmiyorum. Maalesef bilgisayarı bozunca anladık. Bileşenleri söküp o şekilde tek tek çalıştırdım fayda etmedi fakat yeni bir durum oluştu. Bilgisayarı RAM'siz çalıştırdım 1 saniye de kapanma sorunu çözüldü hiç kapanmıyordu ama mantıken ekran da gelmiyordu. Elimde ki 2 tane farklı marka aynı MHz RAM'leri tek tek denedim aynı ve farklı slotlarda. RAM takılıyken bilgisayar açıldıktan 15-20 saniye sonra kapanıyor şu an. RAM olmadan çalıştırınca hiç kapanmıyor, MHz'si anakartımdan yüksek elimdeki farklı başka bir RAM ile de denedim fakat tekrar 15-20 saniyede kapanıyor. Farklı bir güç kaynağı takıp mı denemeliyim. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'niz masaüstümü yoksa dizüstümü ikisinin RAM'i farklı oluyor.

Masaüstü hocam.

Arkadaşlar sorun çözülmüştür. RAM takıldıktan sonra PC kapanıyordu demiştim. Anakart çalışırken RAM'i takıp PC'yi kapattım ondan sonra tornavida ile bilgisayarın her kısmına dokunduktan sonra toprağa değdirip statik enerjiyi boşalttım. Şu an 2 RAM takılı olmasına rağmen sorunsuz çalışmakta şu an. Aynı sorunu olan arkadaşlar bu çözümü deneyebilir.
Ramlari çıkartıp sarı kısımlarını(uçlarını) silgi ile silip deneyin olmazsa bios pilini çıkartın açma kapama düğmesine 15-20 kere basın oda olmazsa daha bilmiyorum.

PC'niz masaüstümü yoksa dizüstümü ikisinin RAM'i farklı oluyor.

Masaüstü hocam.

Arkadaşlar sorun çözülmüştür. RAM takıldıktan sonra PC kapanıyordu demiştim. Anakart çalışırken RAM'i takıp PC'yi kapattım ondan sonra tornavida ile bilgisayarın her kısmına dokunduktan sonra toprağa değdirip statik enerjiyi boşalttım. Şu an 2 RAM takılı olmasına rağmen sorunsuz çalışmakta şu an. Aynı sorunu olan arkadaşlar bu çözümü deneyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı