Çözüldü Yeni RAM takıldıktan sonra PC çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Malatya
Corsair 32 GB 3000MHz DDR4 RAM aldım ve bugün geldi. PC'de 8 GB'lık Neo Forza RAM vardı, onu çıkarıp yenisini taktım ve çalıştırdım ama BIOS ekranı bile gelmiyor. Sadece fanlar eskisinden hızlı dönüyor o kadar. Düzgün takamadım mı diye tekrar çıkarıp taktım aynı sonuç, eskisini taktım aynı sonuç. Yardım edebilir misiniz? (PC'yi çalıştırıp 5 10dk bekledim ama değişen bir şey olmadı)

Çözüm
Sorunu çözdüm; önceden BIOS'ta ilk RAM için minimum frekansı 3200Mhz'ye ayarlamıştım, benim yeni aldığım ise en fazla 3000MHz olduğu için PC açılmadı. Eski RAM'i takıp tekrardan ayarladım ve düzeltebildim.
İşlemci veya anakart desteklemiyor olabilir ya da dual kit olduğu için de olabilir 8 GB ram tek kit mi çalışıyordu?

Tek kit 32 GB mi aldınız şimdi yoksa dual mı? Dual ise anakart veya işlemcinizde ölü slot problemi olabilir.

Sorunu çözdüm; önceden BIOS'ta ilk RAM için minimum frekansı 3200Mhz'ye ayarlamıştım, benim yeni aldığım ise en fazla 3000MHz olduğu için PC açılmadı. Eski RAM'i takıp tekrardan ayarladım ve düzeltebildim.

Çözüm

Geri
Yukarı