Bilgisayar RAM takviyesi sonrası donuyor

ruidlynx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, hemen konuya gireceğim, bugün yeni bir RAM aldım RAM'imi arttırmak için, RAM'i taktım bilgisayar açıldı bir sıkıntı yoktu. Sonra bir oyuna girmek için tıkladım oyun açılmadı sonra başka bir oyunda bu sefer çökme hatası aldım ondan sonra başka bir oyun direkt açılıp kapandı. En son Minecraft bile denemem sonucu Minecraft'ın crash raporunda hafıza sorunu benzeri şeyler yazdığını gördüm. Bilgisayardan eski RAM'imi çıkarttım bilgisayar yeni RAM'LED'e çalışıyor fakat yine de hiçbir oyuna girmiyor aynı hatalar. Hatta biraz fazla sekme falan açınca Google da mavi ekran alıyorum slotları değiştirdim sanırım RAM'le ilgili bir problem var, fakat yine de benim bir şeyi bilmemem sonucu da olabilir. Kısaca bilgisayarda 4 GB üstü RAM gerektiren hiçbir işlem yapılmıyor. Şunu tekrar belirteyim şu an tek RAM'le yazıyorum, yeni RAM'imle, yani RAM'ler uyumlu, sıkıntı sanırım yeni aldığım RAM'in PC'ye uymaması ya da RAM'in arızalı olması, yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıda CPU-Z'yi bırakıyorum.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Bilgisayar bileşenlerini ve yeni aldığın RAM in marka modelini paylaşır mısın?
GİGABYTE A320 S2H
R5 2600
RX570 4GB
8GB XPG 3000MHZ CL16 RAM (ESKİ OLAN)
8GB XPG 3200MHZ CL16 RAM (YENİSİ)
650W PSU

ramlerin jedec değerleri bile 1 değer hariç hepsi aynı voltajlarıda aynı ram uyumsuzluğu değil sanırım yeni aldığım ram yarı arızalı gibi birşey satıcı firma enayi bulup ona yedirrim diye satmış iade edeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı