Bilgisayar Rastgele Donuyor

VEINNIV

Kilopat
Daha fazla  
Daha önceden mavi ekran sorunum vardı. O sorunu hallettim fakat şimdi bilgisayar ya donup kalıyor ya da donup kendine restart atıyor fakat bu durum her zaman gerçekleşmiyor. Netflix kullanırken (dizi - film izlerken) ya da bu akşam olduğu gibi LoL oynamak istediğimde karakter seçim ekranına gelince 2-3 saniye sonra bu olaylar gerçekleşiyor. Netflix üzerindeki hata da ortalama 15-20 dakika sonra gerçekleşiyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Minidump dosyasına baktım fakat güncel dosya yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donup açılıyor mu yoksa tek çare gücü kesip açmak mı ona göre birkaç önerim var?
Kendini yeniden başlatıyordu 1-2 çözüm aradım sonuç olarak yeniden başlatmayı bıraktı (sanırım yeniden başlatmayı kapattım) fakat bu sefer donuyor. Fakat benim güç tuşuna bas çek yapmam yeterli oluyor pc direkt kapanıyor. Ardından elle tekrar açıyorum. Bu olaylar sadece yukarıda bahsettiğim netflix ve lol seçim erkanında gerçekleşti. Normalde böyle bir sorun ile karşılaşmıyordum.

Kendini yeniden başlatıyordu 1-2 bir çözüm aradım sonuç olarak yeniden başlatmayı bıraktı (sanırım yeniden başlatmayı kapattım) fakat bu sefer donuyor. Fakat benim güç tuşuna bas çek yapmam yeterli oluyor PC direkt kapanıyor. Ardından elle tekrar açıyorum. Bu olaylar sadece yukarıda bahsettiğim Netflix ve LoL seçim erkanında gerçekleşti. Normalde böyle bir sorun ile karşılaşmıyordum.

Dostum benim de buna benzer bir sorunum vardı son 1 haftadır bende de rastgele donuyordu ve tepki yoktu tek çare PC'nin gücünü kesmekti hallettim bu sabah, 2 nedenden olabilir ya yazılımsal ya da donanımsal bir virüs taraması falan yap virüsten olabilir ya da varsa sistem geri yükleme noktan onu kullan hala devam ediyorsa HDD kullanıyorsan sürekli gücü kes yapmaktan disk zarar görmüş olabilir SSD alma şansın varsa SSD al dersen ki SSD var ona rağmen oluyor tuhaf gelecek ama BIOS ayarlarını bir 0la

Dostum benim de buna benzer bir sorunum vardı son 1 haftadır bende de rastgele donuyordu ve tepki yoktu tek çare PC'nin gücünü kesmekti hallettim bu sabah, 2 nedenden olabilir ya yazılımsal ya da donanımsal bir virüs taraması falan yap virüsten olabilir ya da varsa sistem geri yükleme noktan onu kullan hala devam ediyorsa HDD kullanıyorsan sürekli gücü kes yapmaktan disk zarar görmüş olabilir SSD alma şansın varsa SSD al dersen ki SSD var ona rağmen oluyor tuhaf gelecek ama BIOS ayarlarını bir 0la
Hem ssd hem hddm var. Virüsle alakası olduğunu hiç sanmıyorum ama senin için bakacağım. Ve bios güncellemesini daha yeni yapmıştım aslında.

Hem SSD hem hddm var. Virüsle alakası olduğunu hiç sanmıyorum ama senin için bakacağım. Ve BIOS güncellemesini daha yeni yapmıştım aslında.

Vallahi reis benim de öyle SSD ve HDD var son 1 haftadır kanser etti beni Torrent'ten bir dosya indirmiştim ondan sonra böyle oldu her yolu denedim PC'yi fabrika ayarına döndürdüm işe yaramadı, bir yerde okudum bu tip sorunların çoğunluğu HDD ve BIOS'tan kaynaklı oluyormuş en son BIOS'u resetledim donma sorunum ortadan kalktı o yüzden dedim bir resetle diye belki işe yarar HDD kaynaklı değil ise donmalar böyle komik şeylerden kaynaklanıyor ve bir de laptop kullanıyorsan pilini çıkar o pil bile donmaya sebep olabiliyormuş bazen

Vallahi reis benim de öyle SSD ve HDD var son 1 haftadır kanser etti beni Torrent'ten bir dosya indirmiştim ondan sonra böyle oldu her yolu denedim PC'yi fabrika ayarına döndürdüm işe yaramadı, bir yerde okudum bu tip sorunların çoğunluğu HDD ve BIOS'tan kaynaklı oluyormuş en son BIOS'u resetledim donma sorunum ortadan kalktı o yüzden dedim bir resetle diye belki işe yarar HDD kaynaklı değil ise donmalar böyle komik şeylerden kaynaklanıyor ve bir de laptop kullanıyorsan pilini çıkar o pil bile donmaya sebep olabiliyormuş bazen

Teşekkür ederim BIOS tavsiyeni uygulayacağım. Bunu yapmadan seni bildiğin ve benim BIOS sıfırlaması öncesi bilgi alabileceğim bir konu var mı?

Geri
Yukarı