Bilgisayar rastgele tüm tuşlara basıyor

Ballistic

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım ara ara kendi kendine tüm tuşlara basıyor. İlk klavyede problem oldugunu düsündüm ama söksem bile devam ediyor. Bazı CMD komutlarını denedim, tüm sitelere baktım ama çözüm bulamıyorum. Sorunu nasıl giderebilirim? Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çok anlamam ama donanımsal bir arızayı, anakartın bozukluğunu da akla getiriyor. Bu en kötü ihtimal. Klavye usb mi ps/2 portuna mı takılı. Bu portlara takılan diğer aygıtlarda da sorun olabilir. Mouse'u da sökerek dene. Düzelmezse önce yazılımsal olma ihtimalini ele. Bunun için diske format atıp eski, kararlı bir işletim sistemi yükle ve anakartın bu işletim sistemi için olan driverlerini kur. Aynı arıza devam ediyorsa arıza donanımsaldır. Devam etmiyorsa driver, işletim sistemi veya virüs kaynaklıdır.

Virüs taraması yaptınız mı?
kesinlikle defalarca hatta format atıp tekrar temiz kurlum yaptım ama devam ediyor
Ben çok anlamam ama donanımsal bir arızayı, anakartın bozukluğunu da akla getiriyor. Bu en kötü ihtimal. Klavye USB mi ps/2 portuna mı takılı. Bu portlara takılan diğer aygıtlarda da sorun olabilir. Fareyi da sökerek dene. Düzelmezse önce yazılımsal olma ihtimalini ele. Bunun için diske format atıp eski, kararlı bir işletim sistemi yükle ve anakartın bu işletim sistemi için olan sürücülerini kur. Aynı arıza devam ediyorsa arıza donanımsaldır. Devam etmiyorsa driver, işletim sistemi veya virüs kaynaklıdır.

Cihazı henüz satın alalı 3 ay ya oldu olmadı ve sorun şu ki ben klavye baglantısını tamamen söksem bile bu olay devam ediyor. Bilgisayar için yeni kurulum yaptım tamamen temiz defalarca virüs taraması yaptım çözüm olmadı maalesef.

kesinlikle defalarca hatta format atıp tekrar temiz kurlum yaptım ama devam ediyor

Cihazı henüz satın alalı 3 ay ya oldu olmadı ve sorun şu ki ben klavye baglantısını tamamen söksem bile bu olay devam ediyor. Bilgisayar için yeni kurulum yaptım tamamen temiz defalarca virüs taraması yaptım çözüm olmadı maalesef.

Güncellemeler iyidir, hoştur ama bazen de beklenmedik sorunlara yol açar. Hangi işletim sistemini kullandığını söylememişsin. Windows 11'de çeşitli sorunlar olduğu söyleniyor. Anakartın en güncel sürücüleri de sorunlu olabilir. Veya seninki eski sürücüdür, o problemlidir. Farklı sürücülerle dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı