Bilgisayar RAT virüslerinden nasıl korunur?

lizidil

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba herkese.
İş bilgisayarlarımız izleniyor, eminiz. Ne yapabiliriz önce temizlemek, sonra da korumak için? Bir de ekran görüntüsü alındığını nasıl fark etmeyiz? Evet, bu kadar anlamıyoruz.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Komple olan tek çözüm format galiba. Tüm RAT'lar tespit edilemiyor diye biliyorum. Bu yüzden sıfırlamak en iyi çözüm olacak.

Merhaba,

Yasal olarak kullanılan izleme yazılımlarını Antivirüsler tespit etmeyebilir. Örneğin Eset Safetica gibi araçları siz sistemde görmezsiniz ama bu yazılımlar arka planda yaptığınız her şeyi bir merkeze raporlar.

Öte yandan söz konusu yazılım gerçekten bir zararlı ise, MBAM gibi araçların bunu rahatlıkla tespit etmesi gerek.

Yine kendini gizleyen birçok programı Process Explorer ile de görebilmeniz lazım:

Komple olan tek çözüm format galiba. Tüm RAT'lar tespit edilemiyor diye biliyorum. Bu yüzden sıfırlamak en iyi çözüm olacak.
Belki RAT'ı öğrenmek istiyor? Şu her şeye format kelimesi beni rahatsız ediyor fazlası ile...

Merhaba,

Yasal olarak kullanılan izleme yazılımlarını Antivirüsler tespit etmeyebilir. Örneğin Eset Safetica gibi araçları siz sistemde görmezsiniz ama bu yazılımlar arka planda yaptığınız her şeyi bir merkeze raporlar.

Öte yandan söz konusu yazılım gerçekten bir zararlı ise, MBAM gibi araçların bunu rahatlıkla tespit etmesi gerek.

Yine kendini gizleyen birçok programı Process Explorer ile de görebilmeniz lazım:

Belki RAT'ı öğrenmek istiyor? Şu her şeye format kelimesi beni rahatsız ediyor fazlası ile...
Recep abi bu yöntemleri bende kendi başıma denedim. Fakat yine fazlasıyla kuşku kaldı içimde. Çünkü her gün yenileniyor bu virüs dediğimiz yazılımlar. Normalde her şeye format denmesini bende sevmiyorum zaten ama ben kuşku kısmında emin olamayıp formatladım.

Yeterli bir av ve indirdiğin her uygulamayı açmazsan korunursun bir de bazı güzel yapılamamış RAT'lar özellikler bölümünde ben RAT vürüsüyüm diye bağırırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı