Bilgisayar "Reboot and Select proper Boot device" hatası veriyor

farukamaaaa

Picopat
Daha fazla  
RAM
6 GB
Ekran kartı
AX5450 1GBK3-SHV2
İşlemci
İntel gore i5 650
Bilgisayarimda flash bellek takılı kalmış. (Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key) hatasını veriyor, ne yapmam gerekiyor? Lütfen tarif eder misiniz?

16803715419955189226943029945193.jpg
16803715956357394810462498757727.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde HDD var mı? Varsa zarar gormus olmasın tak cıkar yap kablolara bak.

HDD'yi kim bilir kac kez tak cikar yaptım. Kablolarınıda defalarca degiştirdim. HDD de bir sorun oldugunu dusunmuyorum açıkçası ama emin degilim. bilgisayara bir ekran karti taktim ekran kartinda hata oldu eski ekran kartını taktim sonra kardeşim abi şu flash belleği taksana dedi bende taktim sonra onu takılı unuttum bilgisayari kapattim o yuzden olmus olabilir mi?

HDD'yi kim bilir kac kez tak cikar yaptım. Kablolarınıda defalarca degiştirdim. HDD de bir sorun oldugunu dusunmuyorum açıkçası ama emin degilim. Bilgisayara bir ekran karti taktim ekran kartinda hata oldu eski ekran kartını taktim sonra kardeşim abi şu flash belleği taksana dedi bende taktim sonra onu takılı unuttum bilgisayari kapattim o yuzden olmus olabilir mi?

HDD'den kaynaklıda olabılır boot menusunde gorunmuyor flashı okuyor varsayılan olarak HDD ıle ugras fişi cekıp.

Geri
Yukarı