Bilgisayar restart atma sorunu

resitaL33

Decapat
Bilgisayarı açıyorum arada bir donma meydana geliyor, 5 dk bekledikten sonra kendine geliyor. PUBG oyununa girince de orada yüksek çözünürlükler gerektiği için bilgisayar kaldırıyor ama bir sorundan dolayı oyuna girdikten 2 dk sonra kendi kendine restart atıyor. Bu konuyla ilgili bilgisi olanlar cevap verebilirse sevinirim, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bendede var ısınma yok ekran kartı stres teslerinde 75 üzeri görmüyor işlenci 65 görmüyor pubg de günde 1 kere felanda yeni Black Desert Online yükledim oyunda boss scroll ları var bossu efektli felan çağırıyor tam o anda pc resetliyor internetten çok baktımda aşırı sebebi var bunun tektek elemek zaman alır önce bir format at full güncelle fanların tozunu felan al sonra sıra ile strestesti yap öyle bulamazsan bilen birine baktır.Çok fazala sebebi var baazıları
işletim sistemi
ısınma(tabiki)
driver güncellemeleri(driver booster varmış onu kullan diyorlar ingilizce kaynaklarda)
psu (psu nu yükseltipte çok düzelten olmuş bu sorunu)
anakart
hard disk (bad sector taraması yap)
ramler(memest86 testi yap)
Fazladan usb felan çıkarabildiğin kadar çıkar oda sebep veriyor diyorlar
amd ekran kartı ise amd nin yardımcı yazılımı amd radeonu bi kapayıp dene onu kapatıp çözende olmuş sorununu (bende işe yaramadı)

En kolayı bilen birine göster servise felan psu denerler anakartı sen zaten tek tek kontrol edemezsin onlar bulur başka ram takar test ederler hard diski değiştirip test ederler bende başkasını göstericem en mantıklı tavsiye bu galiba
Sorunu çözersen çözümünü yazda belki bizdede işe yarar
iyi günler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı