Bilgisayar Saati Geri Kalıyor

Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda upgrade planladığımız bir arkadaşım birkaç haftadır kendisi düzeltmesine rağmen bilgisayarının saatinin geri kaldığını söyledi. Sistem şöyle:
  • Asus Z170 Pro Gaming Anakart
  • Asus Strix GTX970 GPU
  • i5-6600K İşlemci
  • Crucial 275GB SSD
  • 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance RAM
Normalde sorunun çözümünü basit olarak görürdüm ancak bu sistemin BIOS pilinin bitmesi pek mantıklı gelmedi. 3-4 yıllık sistemin bios pilinin bitmesi mümkün müdür? Bulldozer APU sistemim 6 yıl boyunca hiç sıkıntısız devam etmişti. Eğer öyleyse İzmir'de satın alınabilecek nereleri vardır? Bakkal avına çıkmak gerekli midir? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Yakın zamanda upgrade planladığımız bir arkadaşım birkaç haftadır kendisi düzeltmesine rağmen bilgisayarının saatinin geri kaldığını söyledi. Sistem şöyle:
  • Asus Z170 Pro Gaming Anakart
  • Asus Strix GTX970 GPU
  • i5-6600K İşlemci
  • Crucial 275GB SSD
  • 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance RAM
Normalde sorunun çözümünü basit olarak görürdüm ancak bu sistemin BIOS pilinin bitmesi pek mantıklı gelmedi. 3-4 yıllık sistemin bios pilinin bitmesi mümkün müdür? Bulldozer APU sistemim 6 yıl boyunca hiç sıkıntısız devam etmişti. Eğer öyleyse İzmir'de satın alınabilecek nereleri vardır? Bakkal avına çıkmak gerekli midir? Şimdiden teşekkürler.
Mantıklı gelmesede Bios pili gibi görünüyor. İnternetten alabilirsin.

Saati ayarladığı halde geriye mi alıyor?

Dual Boot şekilde Linux kullanıyor mu arkadaşın?
Hayır arkadaş sadece Windows 10 kullanıyor. Geri alıyor derken geri kalıyor demek istedim. Zaman çarpanı birin altında gibi düşünün, mesela bir saniyenin geçmesi 1.05 saniye falan alıyor, uzun zamanda dakika dakika geri kalmaya başlıyor. Sipariş ettik BIOS pilini, bakalım düzelecek mi.

Hayır arkadaş sadece Windows 10 kullanıyor. Geri alıyor derken geri kalıyor demek istedim. Zaman çarpanı birin altında gibi düşünün, mesela bir saniyenin geçmesi 1.05 saniye falan alıyor, uzun zamanda dakika dakika geri kalmaya başlıyor. Sipariş ettik BIOS pilini, bakalım düzelecek mi.
hocam düzeldi mi,düzelmediyse sorun neden kaynaklıymış ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı