Bilgisayar Saatinin Değişmesi

Xeon77

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul /Bağcılar
Daha fazla  
2. El bir bilgisayar topladım. Ama PC’yi her açıp kapattığımda tarih tekrar 7 Ocak 2099 oluyor. Nedeni nedir? BIOS pilinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarı BIOS pilinden yani ''kökünden'' değiştirirsen sorunun çözülür. :)

Merhaba, bence de pil'den büyük ihtimalle ama bende şunu merak ediyorum. Neden pil bitince bilgisayar 7 ocak falan detaylı bir tarihe dönüyor ? Yani ben çok bilgisayar tamir ettim bir bilgisayar vardı saat sürekli geri gidiyordu, pili değiştirdim yine gidiyordu mesela o neden olabilir ?

Merhaba, bence de pil'den büyük ihtimalle ama bende şunu merak ediyorum. Neden pil bitince bilgisayar 7 ocak falan detaylı bir tarihe dönüyor ? Yani ben çok bilgisayar tamir ettim bir bilgisayar vardı saat sürekli geri gidiyordu, pili değiştirdim yine gidiyordu mesela o neden olabilir ?
Sebebini açıkçası bilmiyorum, araştırdım ve yine bulamadım maalesef. :)

Sebebini açıkçası bilmiyorum, araştırdım ve yine bulamadım maalesef. :)

Şu an aklıma bir şey geldi o da bios çipi, eğer arkadaşınki de pil değiştirince olmazsa acaba sorun bios çip'inde mi oluyor başka saati kontrol eden bir şey gelmedi aklıma

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı