Bilgisayar saliselik takılıyormuş gibi geliyor

akmuse

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar aşırı ağır çalışıyor ama ağırlıktan kastım bir şeyi geç açması veya bilgisayarın geç açılması gibi değil de daha çok sanki milim donmalar ile hareket ediyor gibi.

Özellikle fare imlecinin hareketlerinde belli oluyor.

Sanki 30-40 HZ gibi çalışıyor. Teamwiever ile bir bilgisayara bağlanırsınız da fare imleci aşırı ağır hareket eder ya öyle. 1 buçuk aydır bilgisayara erişemiyordum, bırakmadan önce böyle olmadığına eminim. Bilgisayara ben hariç kimse de erişemezdi. Sistem kurulu bile değildi.

Diğer olarak CS:GO oyununda bariz belli oluyor. Yine dediğim gibi sanki 30-40Hz'de oyun oynuyormuşum gibi. FPS'in 120-250 arası, pingin 0 olduğu atölye haritalarında bile belli oluyor. Botu öldürüyorum saliselikte olsa gecikiyor. Diyorum monitör 60Hz ondan kaynaklıdır ama 1.5 ay öncesinde bu kadar ağır değildi.

1.5 senedir bu bilgisayarla oynuyorum tanımasam neyse. Sorun ne olabilir her şey güncel bilgisayarda.

Sistem bileşenleri: GTX 1050 Ti, Ryzen 2200G, 8 GB 3000MHz RAM, 120GB SSD, 60Hz monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakacağım şimdi. Birde bir şey fark ettim, işlemci ve RAM hızları sıfırlanmış. İşlemci OC ile 3.8'de çalışırken normal haline 3.5gHz'e düşmüş. RAM frekansı ise 2133'e düşmüş. Sanki bilgisayarı yeni kurmuş gibi. İşlemciyi eskisi gibi 3.8gHz'e, RAM'ide 2933mHz'e çıkardım. Bir tık düzelme oldu gibi ama hala oyunda ağır vasıta gibi. Birde ayarlar sıfırlandığı gibi BIOS ekranı da değişmiş. Ben BIOS'a en son güncelleme yaptığımdaki arayüz değil. Ondan beri yaptığım şeyler sadece Windows güncelleştirmelerini yapmak ve sadece bir kere Windows anahtarı kullanarak windowsu etkinleştirdim. Başka bir şey yapmadığım halde BIOS nasıl değişmiş olabilir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı