Bilgisayar saniyelik açılıp kapanıyor

Bugraaeraslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımın açma tuşuna bastığımda saniyelik olarak fan çalışıp ışık verip sonra kapanıyordu. Parçaları söküp tekrar taktım. Bu sefer de açma tuşuna bastığımda sadece tek bir fan çalışıyor ve kısa devre yapıyor gibi değişik bir ses çıkıyor içinden. ( cız cız gibi bir ses )
PSU girişlerini kontrol ettim, çıkartıp taktım. Hala sorun aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
xpg 550w 80+ aldım geldim fotoğraftaki 2 soketi taktığımda anakartın içindeki ufak ledlerde yanmıyor psu mu çalışmıyor yoksa anakart mı yanmış
İşlemci fanı, RAM, SSD tak açılıyor mu?
Ayrıca pwr header'larını metal bir şey ile kısa devre yapıyorsun dimi?

Odanın şalteri atmış bu yüzden anakarta güç gitmemiş. Düzgünce taktım herşeyi problem kalktı. Teşekkür ederim vakit ayıranlar için.
Çözüldüğüne sevindim.
Rica ederiz.
Herhalde şalter diğer PSU patlayınca attı. Neden patladı acaba diğeri? Garip. Garantisi varsa yolla. Gelen PSU'yu satıp zararı azaltırsın en azından.

Çözüldüğüne sevindim.
Rica ederiz.
Herhalde şalter diğer PSU patlayınca attı. Neden patladı acaba diğeri? Garip. Garantisi varsa yolla. Gelen PSU'yu satıp zararı azaltırsın en azından.
Evet patlayınca atmış. Garantisi yoktur 2017 yılında almıştım.Kasa ile gelmişti ama belki sigortasında falan bir sıkıntı varsa ufak maliyetle kurtarılabilirse satıp dediğiniz gibi yapabilirim.

Anakartı sökeceksin. Kasa üzerindeki, anakart vidalarının girdiği demir parçalara bakacaksın. Gereksiz bir tanesini sökmezsen anakarta değip kısa devre yapabilir.
Hocam ordan tam gozikuyormu bilmiyorum ama gozukyorsa anakartda felan değiyormu?
IMG_20210730_120245.jpg

Hocam ordan tam gozikuyormu bilmiyorum ama gozukyorsa anakartda felan değiyormu?Eki Görüntüle 1126512
Bunun için ayrı konu açıp beni etiketler misin lütfen.
Kurallar böyle malesef.
Ayrıca sistemin sıkıntısız çalışıyorsa endişelenecek bir şey yok.
Senelerdir böyle (kasaya dokunmadan, açmadan) kullandıysan ve aniden bir problem çıktıysa ortaya, bahsettiğim vidalarla alakası olamaz. Bilgisayarın bir parçası bozulmaya başlamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı