Çözüldü Bilgisayar saniyelik takılma yaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Picky

Kilopat
Yer
Denizli
RAM
XPG Gammix D35 8GBX2 3200MHz CL16 DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
ADATA Legend 750 500GB
Ekran kartı
MSI RX 6800
Anakart
MSI PRO B660-A
İşlemci
Intel i5 13400F
Selam,

yaklaşık bir gündür bilgisayarda saniyelik takılmalar yaşıyorum. Örneğin fare imlecim ekranın sağ üst tarafında iken, fareyi ekranın sol alt tarafında doğru hareket ettiriyorum, imlecin o hareketini göremiyorum, o anlık takılma sürecinde sol alta geçmiş bile. Bu takılmayı büyük oranda Edge tarayıcında yaşıyorum. Biraz daha bilgi vermek gerekirse o anlık takılma anında müzik açıksa eğer, müzikte de takılma oluyor ve hoparlörden anlık böyle kaset ya da CD takılmasında bir ses olur ya öyle ses geliyor. Bu sorunu ekran kartı driverini son sürüme güncelledikten sonra almaya başladım, güncelleyene kadar sıkıntı yoktu, bilmiyorum alakası var mıdır? Şu an bu anlık takılmalar sıklaşmaya başladı. Fare tekeri ile tarayıcıda yukarı aşağı yaptığım her an takılıyor neredeyse. Bilgisayarı yeniden başlatmak işe yaramıyor. Bilgi vermesi açısından Görev Yöneticisi ve ekran kartı driver ayarından görüntü ekledim.

Ram.jpg

AMD.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD Cleanup Utility ile hep silip yeni sürücüyü yüklerim genelde. Sürücüden kaynaklıymış sorun. 23.9.1 sürümünü tekrar yükledim düzeldi sorun. Stabil sürücü mü arayacağız böyle sürekli anlamadım ben.
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurup tekrar denemen gerek sürücüyü kaldırdıktan sonra sorun devam ediyor mu bakmanı tavsiye ederim ekran kartı beslemesi ile alakalı bir sorundan kaynaklı cihazda çeşitli takılmalar yaşıyor olabilirsin.

AMD Cleanup Utility ile hep silip yeni sürücüyü yüklerim genelde. Sürücüden kaynaklıymış sorun. 23.9.1 sürümünü tekrar yükledim düzeldi sorun. Stabil sürücü mü arayacağız böyle sürekli anlamadım ben.

Çözüm

Geri
Yukarı