Bilgisayar sebepsiz yere donuyor

Shonly

Decapat
Daha fazla  
4 GB RAM.
Intel Core II Duo e4000.
NVIDIA9600 GT 1GB.
500 GB HDD.
Bilgisayarımın özellikleri yukarıda yazılanlar şeklinde, bilgisayarım sebepsiz yere cok donuyor. Sistem eski ancak sorun o değil, bilgisayar Google'a girerken bile donuyor. İlk belki de içinde çok dosyanın biriktiğini düşünerek format attım ancak düzelmedi. Sonra fark ettim ki kasanın HDD ışığı (kırmızı renkli) hep o yanıyor, normal bir klasör açarken bile bazen hiç sönmüyor. Bu arada Görev Yöneticisi'ndeki CPU'da sadece Google açıkken bile en az %90 seviyesinde, ben de ondan dolayı sorunun HDD'de olduğunu düşünüp yeni bir HDD alıp taktım ancak bu sorun hala devam ediyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB RAM.
Intel Core II Duo e4000.
NVIDIA9600 GT 1GB.
500 GB HDD.
Bilgisayarımın özellikleri yukarıda yazılanlar şeklinde, bilgisayarım sebepsiz yere cok donuyor. Sistem eski ancak sorun o değil, bilgisayar Google'a girerken bile donuyor. İlk belki de içinde çok dosyanın biriktiğini düşünerek format attım ancak düzelmedi. Sonra fark ettim ki kasanın HDD ışığı (kırmızı renkli) hep o yanıyor, normal bir klasör açarken bile bazen hiç sönmüyor. Bu arada Görev Yöneticisi'ndeki CPU'da sadece Google açıkken bile en az %90 seviyesinde, ben de ondan dolayı sorunun HDD'de olduğunu düşünüp yeni bir HDD alıp taktım ancak bu sorun hala devam ediyor. Yardımcı olabilecek var mı?
Gördüğün kırmızı ışık hdd led'in ışığı. Anlamı şu HDD çalışıyor. Ramı 8 GB yükseltebilirsin bütçen varsa ve ssd alıp windowsu onun içine kurabilirisin.

4 GB RAM.
Intel Core II Duo e4000.
NVIDIA9600 GT 1GB.
500 GB HDD.
Hocam bileşenler günümüz için çok eski. Her uygulamaya güncellemeler geliyor ve donanım gereksinimleri artıyor. Ama merakımdan soruyorum yanlış anlamayın. Orta düzey bir PC almak için gerçekten maddi durumunuz mu yok ? Yoksa bilgisayar için harcanacak para fuzuli mi geliyor ?

Windows kaç kullanıyorsunuz?
Windows 10 Pro.

Hocam bileşenler günümüz için çok eski. Her uygulamaya güncellemeler geliyor ve donanım gereksinimleri artıyor. Ama merakımdan soruyorum yanlış anlamayın. Orta düzey bir PC almak için gerçekten maddi durumunuz mu yok? Yoksa bilgisayar için harcanacak para fuzuli mi geliyor?

Bu zamana kadar bilgisayarda hiç yuksek sistemli bir oyun oynamadım bir aralar GTA San Andreas'ın Online'sı MTA'yı oynuyorduk ondan sonra da bilgisayarı daha kullanmadım zaten yanı 2-3 senedır yatıyor bu bilgisayar yakın zamanda orta sıstemlı bilgisayar alacağım.

Windows 10 Pro.

Bu zamana kadar bilgisayarda hiç yuksek sistemli bir oyun oynamadım bir aralar GTA San Andreas'ın Online'sı MTA'yı oynuyorduk ondan sonra da bilgisayarı daha kullanmadım zaten yanı 2-3 senedır yatıyor bu bilgisayar yakın zamanda orta sıstemlı bilgisayar alacağım.
Hocam size tavsiyem yeni bir sistem alana kadarki sürede işletim sisteminizi değiştirmeniz olur windows 7 gibi bir işletim sistemi iş görür, en azından windows 10'dan daha hızlı çalışır bu sistemde. Zaten windows 10 4 gb ram ile genelde kötü çalışıyor deneyimlerime göre.

Hocam size tavsiyem yeni bir sistem alana kadarki sürede işletim sisteminizi değiştirmeniz olur Windows 7 gibi bir işletim sistemi iş görür, en azından Windows 10'dan daha hızlı çalışır bu sistemde. Zaten Windows 10 4 GB RAM ile genelde kötü çalışıyor deneyimlerime göre.

Anladım hocam onerılerınızı dıkkate alacağım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı