Bilgisayar serüveniniz nasıl başladı?

GTA San Andreas hileleri ile başladım.
Sonra PC almak istedim ve her zamanki gibi alamadım.
O ara inceleme videoları izledim.
Araştırdım araştırdım.
Donanımsal bilgi birikti kafamda.
Hala almayı planlıyorum :(

Benim babamın maaşı PC almak için cidden düşük bu nedenle YouTube kanalı açtım birkaç seneye umarım YouTube üzerinden sistem parası çıkartabilirim.

Bunda anormal ne var anlamadım. Zaten herkes böyle başlamadı mı?

Hocam bırakın uğraşmaya değmez, kendisi anne karnında sistem topluyordu PC tamir ediyordu.
Konuyu açan arkadaş da anlatsın merak ettik :).

Madem sordunuz anlatayım :D eski bilgisayarımda 1 GB RAM vardı ve 120GB HDD. Windows 7 yüklüydü ve Windows 7 bile ağır çalışıyordu. YouTube'ye bilgisayar hızlandırma yazmıştım oradan başladım format falan derken geliştirdim kendimi ve bilgisayar bilgimi PC kullanmak için fazlasıyla yeterli görüyorum :)

Benim babamın maaşı PC almak için cidden düşük bu nedenle YouTube kanalı açtım birkaç seneye umarım YouTube üzerinden sistem parası çıkartabilirim.

İnşallah parasını çıkartırsın.
Benim paradan sıkıntım yok 6 yıldır biriktirdiğim için 2000TL gibi bir bütçem var APU almayı istiyorum. Ama babam ne gerek var evde bilgisayar var diyor. Evdeki PC'de çok eski :(

Rica etsem kanalının linkini atabilir misin?

Hocam bırakın uğraşmaya değmez, kendisi anne karnında sistem topluyordu PC tamir ediyordu.

İstersen uğraşabilirsin. Benim için problem yok. Benim mesajıma cevap vermek yerine başkasının mesajından bana atıyorsun.

Ayrıca; bilemedin dostum. Ne bilgisayar topluyorum ne de bilgisayar tamir ediyorum. Tam olarak bahsettiğim kitle senin kitlen. Bunları bilip de her şeyi bildiğini sanan kitle. :)

İnşallah parasını çıkartırsın.
Benim paradan sıkıntım yok 6 yıldır biriktirdiğim için 2000TL gibi bir bütçem var APU almayı istiyorum. Ama babam ne gerek var evde bilgisayar var diyor. Evdeki PC'de çok eski :(

Rica etsem kanalının linkini atabilir misin?

İnşallah çıkarırım :)
sistemini satıp o 2000TL üzerine ekleyip yenisini alman daha iyi olur bence önerim olsun 🥰
YouTube linkimi bıraktım destek olursan çok sevirim ♥:

2000 yılında ikinci sistemimizi aldığımız zaman başladı serüvenim. Evde kimse yokken bilgisayarın içini açtım baya kurcaladım. Tabii kurcalarken bazı parçaları yerinden sökmüşüm. Hatta termal macunu pislik zannedip silmiştim biraz. Abim oturttu yanına teker teker anlattı şu parça şuranın diye. Termal macunun işlevini falan anlattı. Bende o günden sonra aşırı bir merak başladı. Bulduğum tüm teknoloji dergilerini aldım. O zamanlar CHIP, PCNET dergilerini gördüğüm gibi alıyordum. O dönemki aklımla çok bir şey anlamasam da okuyordum işte.

Vesselam güzel zamanlardı. O zamanki heyecan anlatılamazdı. Yeni bir bilgi öğrendiğimiz zaman heyecanlanırdık hemen. Termal macunun aslında pislik olmadığını öğrendiğimde bile heyecanlanmıştım. :)

Ben 4 yaşındayken babam Vestel'in yeni çıkardığı laptop ile başladı serüvenim. O gün bu gündür bilgisayar aşığıyım.

2000 yılında ikinci sistemimizi aldığımız zaman başladı serüvenim. Evde kimse yokken bilgisayarın içini açtım bayağı kurcaladım. Tabii kurcalarken bazı parçaları yerinden sökmüşüm. Hatta termal macunu pislik zannedip silmiştim biraz. Abim oturttu yanına teker teker anlattı şu parça şuranın diye. Termal macunun işlevini falan anlattı. Bende o günden sonra aşırı bir merak başladı. Bulduğum tüm teknoloji dergilerini aldım. O zamanlar chıp, pcnet dergilerini gördüğüm gibi alıyordum. O dönemki aklımla çok bir şey anlamasam da okuyordum işte.

Vesselam güzel zamanlardı. O zamanki heyecan anlatılamazdı. Yeni bir bilgi öğrendiğimiz zaman heyecanlanırdık hemen. Termal macunun aslında pislik olmadığını öğrendiğimde bile heyecanlanmıştım. :)

Ne abim var ne bilgisayardan anlayan bir aile bireyim :(
Ben 4 yaşındayken babam Vestel'in yeni çıkardığı laptop ile başladı serüvenim. O gün bu gündür bilgisayar aşığıyım.

Küçükken laptopu daha iyi zanneden geri kafam geldi aklıma :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı