Bilgisayar serüveniniz nasıl başladı?

Ne abim var ne bilgisayardan anlayan bir aile bireyim :(

Küçükken laptopu daha iyi zanneden geri kafam geldi aklıma :D.

Benim de ailede bilgisayarla alakası olan kimse yok ama nedense ben kalkıp bilgisayar mühendisliği okumaya karar verdim :D . İlk bilgisayarıma 19. yaşımda sahip olabildim :( . Eskiden durumumuz yoktu şimdi biraz düzeldi o yüzden. Donanım bilgim sıfıra yakın ama kendimi geliştirmeye çalışıyorum bakıcam artık, zaten daha çok yazılım kısmıyla ilgileniyorum.

Nasıl başladı düşünüyorum.
Okuma yazma bilmeme rağmen avatar oyunları aratmam ile başladı bilgisayarda.
Ondan öncesi de var babamın bir abisi bayağı haşır neşirdi bu işlerle onun parçalassrını karıştırıyordum AMD Phenom II X6 1100T kutusu vs karıştırıyordum orada.
160 GB IDE HDD, Beko tülü monitör, a4tech klavye mouse seti eski PS2 girişli (fotoğrafı alta bırakıyorum), toplu mouse.

1609065063259.png

Windows XP köpeği'de ne güzeldi :)
ancak klavye üzerinden hem klavye girişi hem de mouse girişi çıkıyordu tam hatırlamıyorum mousesi nasıldı.
Ayrıyeten 3 tuşlu 2 scrollu bulunan mouse ah ne zamanlardı. Lütfen biri çıkıp daha önce kullandım desin :)

1609065283340.png

Tabi bizim ilk bilgisayar ben daha 3 yaşında iken alındığı için SDRAM bulunan bir sistemdi kendisi ama iyiydi sonra Windows 7'ye geçildi bayağı sevinmiştim o zaman.

Son düzenleme:
Benim de ailede bilgisayarla alakası olan kimse yok ama nedense ben kalkıp bilgisayar mühendisliği okumaya karar verdim :D . İlk bilgisayarıma 19. yaşımda sahip olabildim :( . Eskiden durumumuz yoktu şimdi biraz düzeldi o yüzden. Donanım bilgim sıfıra yakın ama kendimi geliştirmeye çalışıyorum bakacağım artık, zaten daha çok yazılım kısmıyla ilgileniyorum.

Umarım devamı gelir ♥

Abone oldum bildirimleri açtım bir ara bende o tip bir kanal açmayı istiyordum yurtdışında tutar ama Türkiye'de tutu-ar mı bilmiyorum.

Allah razı olsun destekleriniz benim için çok önemli. Türkiye'de çok fazla bu tür kanal olduğundan bir türlü tutuyor.
Nasıl başladı düşünüyorum.

Okuma yazma bilmeme rağmen avatar oyunları aratmam ile başladı bilgisayarda.

Ondan öncesi de var babamın bir abisi bayağı haşır neşirdi bu işlerle onun parçalassrını karıştırıyordum AMD Phenom II X6 1100T kutusu vs karıştırıyordum orada.

Eskiden MSP ve avataria oynuyordum deli gibi :D.

Amcamın kullanmadığı eski bir bilgisayarı daha neredeyse okuma yazma bilmeyen bana, dedem ülkenin diğer ucundan otobüsle ve sırtında taşıyarak bana ulaştırmıştı. İçinde sadece F1 oyunu yüklüydü. Temsili olarak:
Eski-ve-Yavaş-bilgisayarlar-İçin-En-İyi-5-Tarayıcı.jpg

Geri
Yukarı