Bilgisayar siyah ekran sorunu

RAM frekansıyla hiç oynamadım düzgün bir şekilde yerinde.
Güvenli mod ile açarsan, dediğim testi yap. Sorun yoksa, başka önerilerim var. Ben de önceden siyah ekran kalıp uzun süre fare imleci gözükürdü. Sonra güvenli mod ile sırayla Chipset ve GPU sücüleri kaldırıp açmayı denedim. Bir şekilde açıp kullanıyordum, ancak yinede biraz geç açılıyordu siyah ekran gözüküp. Sonra HDD ile test yaptım okuma hızı çok düşüktü 15 30 gibiydi. SSD aldım sorunlarım kalmadı, cihazım Windows 10 çubukları görmeden açılıyor ve o siyah ekranı bile göremiyorum yani hızlı geçiyor.

Güvenli mod ile açarsan, dediğim testi yap. Sorun yoksa, başka önerilerim var. Ben de önceden siyah ekran kalıp uzun süre fare imleci gözükürdü. Sonra güvenli mod ile sırayla chipset ve GPU sücüleri kaldırıp açmayı denedim. Bir şekilde açıp kullanıyordum, ancak yine de biraz geç açılıyordu siyah ekran gözüküp. Sonra HDD ile test yaptım okuma hızı çok düşüktü 15 30 gibiydi. SSD aldım sorunlarım kalmadı, cihazım Windows 10 çubukları görmeden açılıyor ve o siyah ekranı bile göremiyorum yani hızlı geçiyor.

Güvenli mod ile başlatamıyorum Shift'e basılı tutup açmak olsun, F8 basmak olsun açılmıyor.

Cihaz açılma logosu(Windows logosu) görünce direk güç düğmesine basılı tut ve cihazı kapat. Bu işlemi bir kaç kez yap, sonra sorun giderme Windows 10 ekranı açılacak, oradan başlangıç ayarları çıkacak.

Cihaz açılma logosu(Windows logosu) görünce direk güç düğmesine basılı tut ve cihazı kapat. Bu işlemi birkaç kez yap, sonra sorun giderme Windows 10 ekranı açılacak, oradan başlangıç ayarları çıkacak.

10 kere denedim ama olmuyor.

Siyah boş ekran gelince bunu dene;

1. Cihazınızı kapatmak için açma/kapatma düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  2. Cihazınızı açmak için açma/kapatma düğmesine tekrar basın.
  3. Windows'un başlatıldığına dair ilk işareti gördüğünüzde (örneğin, bazı cihazlarda cihaz yeniden başlatılırken üreticinin logosu görüntülenir) cihazınızı kapatmak için açma/kapatma düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  4. Cihazınızı açmak için açma/kapatma düğmesine tekrar basın.
  5. Windows yeniden başlatıldığında cihazınızı kapatmak için açma/kapatma düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  6. Cihazınızı açmak için açma/kapatma düğmesine tekrar basın.
  7. Cihazınızın tamamen yeniden başlatılmasını bekleyin. winRE moduna gireceksiniz.
Artık winRE modunda olduğunuza göre güvenli moda geçmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Bir seçenek belirleyin ekranında Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçin.

Siyah boş ekran gelince bunu dene;

1. Cihazınızı kapatmak için açma/kapatma düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  2. Cihazınızı açmak için açma/kapatma düğmesine tekrar basın.
  3. Windows'un başlatıldığına dair ilk işareti gördüğünüzde (örneğin, bazı cihazlarda cihaz yeniden başlatılırken üreticinin logosu görüntülenir) cihazınızı kapatmak için açma/kapatma düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  4. Cihazınızı açmak için açma/kapatma düğmesine tekrar basın.
  5. Windows yeniden başlatıldığında cihazınızı kapatmak için açma/kapatma düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutun.
  6. Cihazınızı açmak için açma/kapatma düğmesine tekrar basın.
  7. Cihazınızın tamamen yeniden başlatılmasını bekleyin. Winre moduna gireceksiniz.
Artık winre modunda olduğunuza göre güvenli moda geçmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. bir seçenek belirleyin ekranında sorun gider > gelişmiş seçenekler > başlangıç ayarları > yeniden başlat'ı seçin.

Başlangıç ayarları kısmı yok. Ve bu arada bilgisayara format atmıştım Windows 8.1.

Geri
Yukarı