Bilgisayar siyah ekran verip reset atıyor

sinankunacaf

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi bilgisayar siyah ekran verip reset atıyor. Bilgisayarı aldığımdan beri bu sorun devam ediyor. Alalı 3-4 ay oldu. Tüm parçalar sıfır. Bir sorunla alakalı bir kere servise yolladım fakat aynı şekilde geri yolladılar, sorun devam ediyor.

Reset attıktan sonra AMD Radeon Software'de bir bildirim beliriyor, şu şekilde; beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi."
Sorunun bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum çünkü bu bildirim her reset attıktan sonra çıkıyor.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Reset attıktan sonra herhangi bir minidump dosyası oluşmuyor.

Bilgisayar özellikleri:

Ekran kartı: AMD Radeon RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 6-Core.
RAM: 2X Adata XPG Gammix D30 DDR4 3200MHz kırmızı RAM.
Anakart: ASUS TUF B450M-PLUS AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX.
PSU 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Wattman hatası sürücü kaynaklı olduğu gibi PSU kaynaklı da olabilir. Reset atma sorunu için en önemli etken PSU. Eksik olan Windows güncellemesi ve varsa BIOS güncellemesini yapın. Ekran kartı için DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz. Bu olmazsa Undervolt yapabilirsiniz.
Hocam, buradan 20.9.1 WHQL sürücüyü indirebilirsiniz.
Bunlara rağmen sorun çözülmezse PSU ve ekran kartını garantiye gönderin derim.

Hocam, Wattman hatası sürücü kaynaklı olduğu gibi PSU kaynaklı da olabilir. Reset atma sorunu için en önemli etken PSU. Eksik olan Windows güncellemesi ve varsa BIOS güncellemesini yapın. Ekran kartı için DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz. Bu olmazsa Undervolt yapabilirsiniz.
Hocam, buradan 20.9.1 WHQL sürücüyü indirebilirsiniz.
Bunlara rağmen sorun çözülmezse PSU ve ekran kartını garantiye gönderin derim.
Windows ve Bios güncellemeleri yapılı. Ekran kartının da son sürümü yüklü DDU ile kaldırıp tekrar yüklemiştim garanti olsun diye. Kasayı komple garantiye yollamıştım bundan 1.5 ay önce falan eğer PSU'da bir sıkıntı olsa orada fark etmezler miydi?

Windows ve BIOS güncellemeleri yapılı. Ekran kartının da son sürümü yüklü DDU ile kaldırıp tekrar yüklemiştim garanti olsun diye. Kasayı komple garantiye yollamıştım bundan 1.5 ay önce falan eğer PSU'da bir sıkıntı olsa orada fark etmezler miydi?

MSI Afterburner'dan MHz değerlerini 50 aşağı çeker misiniz?
PSU 600W da markası neydi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı