Bilgisayar siyah ekranda kaldı

tccc

Hectopat
Merhaba dün gece uzun süreden sonra (8 9 ay) bilgisayarını açmaya çalıştım, ama bir türlü monitöre görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım oldu sonra masaya aldım yine olmadı vb şimdi bugün monitöre görüntü geldi ama siyah bir ekran var fotoğraftaki gibi. Sol üstte bir alt çizgi yanıp sönüyor. Ne yapabilirim acaba?

Dosya Ekleri

• 277DC9F8-FCFA-4C4F-A0A6-9234F8F229CB.jpeg
    277DC9F8-FCFA-4C4F-A0A6-9234F8F229CB.jpeg
    144,3 KB · Görüntüleme: 30
Uyumusuz bir RAM taktıysanız o da yapabilir. Ek olarak kablolar tozlanmış olabilir hard disk kablosunu çıkarıp üfleyin geri takın olmadımı o zaman Windows çökmüş gibi siz en iyisi format USB'si hazırlayıp bir format atın.

Son düzenleme:
Merhaba dün gece uzun süreden sonra (8 9 ay) bilgisayarını açmaya çalıştım, ama bir türlü monitöre görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım oldu sonra masaya aldım yine olmadı vb şimdi bugün monitöre görüntü geldi ama siyah bir ekran var fotoğraftaki gibi. Sol üstte bir alt çizgi yanıp sönüyor. Ne yapabilirim acaba?

Hocam büyük ihtimalle işe yaramacak ama ekran kartını sıfırlar mısınız?

Hocam büyük ihtimalle işe yaramacak ama ekran kartını sıfırlar mısınız?
onu nasıl yapacağım

Uyumusuz bir RAM taktıysanız o da yapabilir. Ek olarak kablolar tozlanmış olabilir hard disk kablosunu çıkarıp üfleyin geri takın olmadımı o zaman Windows çökmüş gibi siz en iyisi format USB'si hazırlayıp bir format atın.
harddiski deneyeceğim ama format usbsi için başka bilgisayarda yok bilgimde yok maalesef

RAM'leri bir çıkarıp üfleyip tozları falan biraz giderip geri takıp deneyebilirsiniz.
denedim olmadı maalesef. Ramleri ekran kartını bios pilini çıkarttım taktım 15 20 kere falan denedim 2 kere oldu ama kapatınca vb gitti direk şuan direk pc ssd yi görmüyor ondan kaynaklandığını düşünüyorum ama kablolar vb de yerinde gözüküyor çok anlamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı