Bilgisayar SSD kaynaklı kilitleniyor olabilir mi?

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 75

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Bilgisayarda bir işlem yaparken bilgisayar rastgele olarak aniden kilitleniyor, mesela oyun indirken, Discord'a girerken, Chrome'u açarken bilgisayar aniden kilitleniyor. Kilitlenme derken şu şekilde oluyor; bilgisayar donuyor ve mouse dahil hiçbir şey çalışmaz hale geliyor. Daha sonra kapatıp açmam gerekiyor. BIOS'da yanlış bir ayar olmasından, sürücülerden, SSD'den şüpheleniyorum.

SSD çok eski ve James Donkey marka SSD. (maalesef) Daha değiştiremedim başka SSD de yok elimde, SSD'den kaynaklanıyor olabilir mi?

Memtest86 yaptım. RAM'lerde sorun çıkmadı.

Sorun at eşşek marka ssden kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Bilgisayarda bir işlem yaparken bilgisayar rastgele olarak aniden kilitleniyor, mesela oyun indirken, Discord'a girerken, Chrome'u açarken bilgisayar aniden kilitleniyor. Kilitlenme derken şu şekilde oluyor; bilgisayar donuyor ve mouse dahil hiçbir şey çalışmaz hale geliyor. Daha sonra kapatıp açmam gerekiyor. BIOS'da yanlış bir ayar olmasından, sürücülerden, SSD'den şüpheleniyorum.

SSD çok eski ve James Donkey marka SSD. (maalesef) daha değiştiremedim başka SSD de yok elimde, SSD'den kaynaklanıyor olabilir mi?

Memtest86 yaptım. RAM'lerde sorun çıkmadı.

Sorun at eşek marka SS'den kaynaklanıyor olabilir mi?

Olabilir

Geri
Yukarı