Bilgisayar sürekli çöküyor

erenhamza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Merhaba, bilgisayarım sürekli çöküyor. Nasıl oluştuğu ise: Benim masam ve çekmeceğim yan yana, bilgisayarımın kasası çekmecenin üstünde. Diğer donanımlar masasın çekmecesini açtığım an bilgisayar donuyor ve çöküyor. Daha az önce kasanın üstünden bir şey aldım gene dondu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merahaba, bilgisayarım sürekli çöküyor. Nasıl oluştuğu ise benim masam ve çekmeceğim yan yana bilgisayarımın kasası çekmecenin üstünde diğer donanımlar masasın çekmeceyi açtığım an bilgisayar donuyor ve çöküyor. Daha az önce kasanın üstünden bir şey aldım gene dondu.

Sistemini tahmin ediyorum.

Açıkcası bilgisayar içinden pek anlamıyorum dediğiniz aletlerin ne olduğunu biliyor ancak kontrolünü nasıl yapıcağımı bilmiyorum.
Titreşim sonrasında çökme meydana geliyorsa bir şeyler yerine tam oturmamış olabilir. Kasanın yan kapağını aç ve içeride yerine tam oturmayan bir şeyler var mı bir bak. SSD veya HDD sende hangisi var ise, bunları zaten tipinden tanırsın onlara bir bak kablolarını kontrol et hatta çıkarıp tekrar tak. Soğutucuyu kontrol et. Ramlerin yerine tam oturup oturmadığını kontrol et. Dediğim şeylerin internetten resimlerine bak ne olduklarını zaten tanırsın.

Geri
Yukarı