Bilgisayar sürekli donuyor

kurugulhan

Decapat
Arkadaşlar benim bilgisayarımda donma sorunu var. Valorant oynarken 2-3 kere 1sn ekran donuyor sonra yine devam ediyor sık sık olmaya başladı bu olay. Ben sadece oyun oynarken olduğunu zannediyordum ama normal tarayıcıda gezerkende olduğunu fark ettim video izliyordum YouTube'da takıla takıla oynatmaya başladı sonra mouse kasa kasa hareket etmeye başlıyor ancak reset atınca düzeliyor.Isınma ile ilgili bir sorun yok PC açılır açılmaz yapıyor bazen zaten.Windows 11 kullanıyordum 10'a geçtim sorunum devam etti. Tüm güncellemeleri yaptım Windows'un. BIOS en son sürüm yüklü.OC yapmadım BIOS'ta sadece profile1 seçili başka ekstra bir işlem yok.Ekran kartı driveri güncel. Virüs yok tek M.2 SSD var zaten ona da format atıyorum hiçbir şey kurmuyorum sorun yine devam ediyor.Sorun yazılımsal değil gibi yani.PSU, RAM, anakart sıfır aldım bu parçalarda sıkıntı olma olasılığı yok. İşlemci ikinci el aldım bir sene garantisi var, ekran kartı bende vardı, M.2 SSD ikinci el arkadaş gönderdi bu 3 parçadan birinde sıkıntı var ama hangisinde?

Arkadaşlar benim bilgisayarımda donma sorunu var. Valorant oynarken 2-3 kere 1sn ekran donuyor sonra yine devam ediyor sık sık olmaya başladı bu olay. Ben sadece oyun oynarken olduğunu zannediyordum ama normal tarayıcıda gezerkende olduğunu fark ettim video izliyordum YouTube'da takıla takıla oynatmaya başladı sonra mouse kasa kasa hareket etmeye başlıyor ancak reset atınca düzeliyor. Isınma ile ilgili bir sorun yok PC açılır açılmaz yapıyor bazen zaten. Windows 11 kullanıyordum 10'a geçtim sorunum devam etti. Tüm güncellemeleri yaptım Windows'un. BIOS en son sürüm yüklü. OC yapmadım BIOS'ta sadece profile1 seçili başka ekstra bir işlem yok. Ekran kartı driveri güncel. Virüs yok tek M.2 SSD var zaten ona da format atıyorum hiçbir şey kurmuyorum sorun yine devam ediyor. Sorun yazılımsal değil gibi yani. PSU, RAM, anakart sıfır aldım bu parçalarda sıkıntı olma olasılığı yok. İşlemci ikinci el aldım bir sene garantisi var, ekran kartı bende vardı, M.2 SSD ikinci el arkadaş gönderdi bu 3 parçadan birinde sıkıntı var ama hangisinde?

SSD ve RAM'lerde sorun olabilir.

Artı -2 Eksi
Arkadaşlar benim bilgisayarımda donma sorunu var. Valorant oynarken 2-3 kere 1sn ekran donuyor sonra yine devam ediyor sık sık olmaya başladı bu olay. Ben sadece oyun oynarken olduğunu zannediyordum ama normal tarayıcıda gezerkende olduğunu fark ettim video izliyordum YouTube'da takıla takıla oynatmaya başladı sonra mouse kasa kasa hareket etmeye başlıyor ancak reset atınca düzeliyor. Isınma ile ilgili bir sorun yok PC açılır açılmaz yapıyor bazen zaten. Windows 11 kullanıyordum 10'a geçtim sorunum devam etti. Tüm güncellemeleri yaptım Windows'un. BIOS en son sürüm yüklü. OC yapmadım BIOS'ta sadece profile1 seçili başka ekstra bir işlem yok. Ekran kartı driveri güncel. Virüs yok tek M.2 SSD var zaten ona da format atıyorum hiçbir şey kurmuyorum sorun yine devam ediyor. Sorun yazılımsal değil gibi yani. PSU, RAM, anakart sıfır aldım bu parçalarda sıkıntı olma olasılığı yok. İşlemci ikinci el aldım bir sene garantisi var, ekran kartı bende vardı, M.2 SSD ikinci el arkadaş gönderdi bu 3 parçadan birinde sıkıntı var ama hangisinde?

HDD varsa çıkarıp HDD'yi dener misin tekrardan?

SSD ve RAM'lerde sorun olabilir.
Ram sorunu olamaz.Sıfır çünkü bu arada sıfır olmasına rağmen yinede test yapmıştım bir sıkıntı çıkmadı.
Virüs taraması yapın.
Keşke okusaydınız yazıyı virüs taraması yaptım zaten virüslük birşey yok çünkü tek m2ssd var onada format attım 2-3 kere sorun yine var.
SSD-RAM sorunu gibi, SSD testi yapın. RAM için ise MemTest86 ile test yapın.
RAM sorunu olamaz ram sıfır.Sıfır olmasına rağmen Memtest86 yaptım yinede sıkıntı çıkmadı.
HDD varsa çıkarıp HDD'yi dener misin tekrardan?
Abimin 60GB lık SSD varrdı ondan onu ödünç aldım 1-2 gün deniyeceğim.SSD sorunu değilse geriye 2 şık kalıyor ekran kartı veya işlemci.

RAM sorunu olamaz. Sıfır çünkü bu arada sıfır olmasına rağmen yine de test yapmıştım bir sıkıntı çıkmadı.

Keşke okusaydınız yazıyı virüs taraması yaptım zaten virüslük bir şey yok çünkü tek M.2 SSD var ona da format attım 2-3 kere sorun yine var.

RAM sorunu olamaz RAM sıfır. Sıfır olmasına rağmen Memtest86 yaptım yine de sıkıntı çıkmadı.

AB'imin 60GB'lık SSD varrdı ondan onu ödünç aldım 1-2 gün deneyeceğim. SSD sorunu değilse geriye 2 şık kalıyor ekran kartı veya işlemci.

Gözümden kaçmış kusura bakmayın.

Geri
Yukarı