Bilgisayar sürekli kapanıyor

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar bazen mavi ekran hatası veriyordu. Şimdi de sürekli kendiliğinden kapanıyor. Önceden de öyleydi ama şimdi kapanmaları çok arttı ve kilitleniyor diye yazıp öyle kapanıyor. Sinir bozuyor artık. Ne yapmalıyım?

Sistem bakımlı mı acaba belki de aşırı ısınıyor ve kendini kapatıyordur.
1. 4 Ay önce bakımını yaptırdım.
2. Sistem ısıdan değil hocam. Açtıktan 2 Dakika sonra da kapanıyor. Sorun alakalı alakalı değil. Bu arada Laptop Soğutucu da var. Bilgisayara bakıyorum da hiç ısınmasa bile durup dururken kapanıyor.

1. 4 Ay önce bakımını yaptırdım.
2. Sistem ısıdan değil hocam. Açtıktan 2 Dakika sonra da kapanıyor. Sorun alakalı alakalı değil. Bu arada Laptop Soğutucu da var. Bilgisayara bakıyorum da hiç ısınmasa bile durup dururken kapanıyor.
Acaba beslemelerin lehimi falan mı koptu da birden kapanıyor.

Acaba beslemelerin lehimi falan mı koptu da birden kapanıyor.

Bilmiyorum hocam. Ama Kilitleniliyor yazıp kapanıyor artık. Önceden direkt siyah ekran gelip kapanırdı.

Mavi ekrandan kalma minidump dosyalarını paylaşabilir misiniz dosyaları analiz edeceğim.

Mavi ekran hatasını 2. kez aldım hocam. Sorun bilgisayarın sürekli kendiliğinden kapanması. O dosya da bende yok şu anda maalesef.

Kilitleniyor yazıp kapanıyorsa kasanın güç düğmesinde sorun olabilir güç düğmesini anakarttan sökün bakalım kapanacak mı?

Belki güç düğmesindeki kısımlar temas ediyorsa cihaz güç düğmesine basıldı olarak algılar ve sistemi kapatır.

Kilitleniyor yazıp kapanıyorsa kasanın güç düğmesinde sorun olabilir güç düğmesini anakarttan sökün bakalım kapanacak mı?
Normal de güç tuşuna bassam öyle kapanmıyor. Direkt kapanıyor. Birde tamirciye götürdüğüm de hiç tuşlar da sorun olmadığını söylemişti. Hatta geçen yıl tüm tuşlarını ve klavyelerini değiştirmiştim bilgisayarın.

Kullandığın güç seçeneklerine (Dengeli-Yüksek Performans) gelip görseldeki işlemi yapar mısın?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 29
Kullandığın güç seçeneklerine (Dengeli-Yüksek Performans) gelip görseldeki işlemi yapar mısın?
Hocam bilgisayarı açamıyorum ki açtığım anda 2 dakika sonra kapanıyor.

Hocam şimdi açtım da size fotoğrafı atayayım hemen.

Dosya Ekleri

• 535E08E4-6105-4513-BE90-32E224D6D569.jpeg
    535E08E4-6105-4513-BE90-32E224D6D569.jpeg
    98,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı