Çözüldü Bilgisayar sürekli mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Geralts

Zeptopat
Daha fazla  
Sürekli mavi ekran yiyorum 4 gündür her seferinde farklı bir hata kodu çıkıyor. Ben de buraya yazmaya karar verdim. En son yediğim mavi ekran hatası "System service exc exepction" hatası.

Çözüm
Ya RAM problemi yaşıyorsun ya da işlemci problemi yaşıyorsun. RAM'lerini kontrol et ve durumu söyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel ekran kartı sürücünü de güncelle.
Rich (BB code):
3: kd> lmDvmigdkmd64
Browse full module list
start end module name
fffff806`99280000 fffff806`9bcb3000 igdkmd64 T (no symbols)
 Loaded symbol image file: igdkmd64.sys
 Image path: \SystemRoot\System32\DriverStore\FileRepository\iigd_dch.inf_amd64_51f685305808e3a5\igdkmd64.sys
 Image name: igdkmd64.sys
 Browse all global symbols functions data
 Timestamp: Tue Jul 19 11:13:30 2022 (62D667AA)
 CheckSum: 02A3B1A6
 ImageSize: 02A33000
 Translations: 0000.04b0 0000.04e4 0409.04b0 0409.04e4
 Information from resource tables:
Sürekli mavi ekran yiyorum 4 gündür her seferinde farklı bir hata kodu çıkıyor. Ben de buraya yazmaya karar verdim. En son yediğim mavi ekran hatası "System service exc exepction" hatası.

CMD yönetici olarak açın sfc /scannow yazın bozuk Windows dosyalarından kaynaklanıyor olabilir.

Süreki farklı mavi hatalar alıyorsan yüksek ihtimalle donanımdan çok yazılımsal hatadır. Arkadaşın attığı komudu deneyebilirsin. Ancak pek çözüm olmuyor. En son yaptığın ayarlamalar güncellemeler veya yüklediğin programlar buna sebep gösterir. Kontrol etmeni öneririm.

CMD yönetici olarak açın sfc /scannow yazın bozuk Windows dosyalarından kaynaklanıyor olabilir.
Bu kodu çalıştıramadım. böyle bir hata verdi:

Bıos güncel mi?
aygıt yöneticisinden baktığımda güncel görünüyor.

Süreki farklı mavi hatalar alıyorsan yüksek ihtimalle donanımdan çok yazılımsal hatadır. Arkadaşın attığı komudu deneyebilirsin. Ancak pek çözüm olmuyor. En son yaptığın ayarlamalar güncellemeler veya yüklediğin programlar buna sebep gösterir. Kontrol etmeni öneririm.
defalarca kez format atan arkadaşımla yine format attık. mavi ekran yemeye ilk o zaman başladım. birkaç gün sonra ben kendim bir kez daha format attım ve düzeldi şimdi yine başladı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-03 221713.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-03 221713.png
    41,2 KB · Görüntüleme: 15
Bu kodu çalıştıramadım. Böyle bir hata verdi:

Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda güncel görünüyor.

Defalarca kez format atan arkadaşımla yine format attık. Mavi ekran yemeye ilk o zaman başladım. Birkaç gün sonra ben kendim bir kez daha format attım ve düzeldi şimdi yine başladı.

Kodu yanlış girmişssiniz /scannow değil sfc /scannow

Bu kodu çalıştıramadım. Böyle bir hata verdi:

Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda güncel görünüyor.

Defalarca kez format atan arkadaşımla yine format attık. Mavi ekran yemeye ilk o zaman başladım. Birkaç gün sonra ben kendim bir kez daha format attım ve düzeldi şimdi yine başladı.

Eğer yanlış sürücü vb kurulumlar yapılmadığı halde mavi ekrana düşüyorsa sorun depolama da olabilir. Yani HDD SSD M.2 SSD gibi. Sağlık testi yapar mısın? Ayrıca mutlaka mavi ekran verince farklı kodları bir yere yaz ki çözüm odaklı gidebilelim.

Eğer yanlış sürücü vb kurulumlar yapılmadığı halde mavi ekrana düşüyorsa sorun depolama da olabilir. Yani HDD SSD M.2 SSD gibi. Sağlık testi yapar mısın? Ayrıca mutlaka mavi ekran verince farklı kodları bir yere yaz ki çözüm odaklı gidebi

Kodu yanlış girmişssiniz /scannow değil sfc /scannow
pardon.şimdide sonuşlar bu şekilde

Eğer yanlış sürücü vb kurulumlar yapılmadığı halde mavi ekrana düşüyorsa sorun depolama da olabilir. Yani HDD SSD M.2 SSD gibi. Sağlık testi yapar mısın? Ayrıca mutlaka mavi ekran verince farklı kodları bir yere yaz ki çözüm odaklı gidebilelim.
ilk defa test ediyorum.hem ssd hem hdd var ssdye kurulu windows o yüzden ssdyi test ettim sonuşlar şu şekilde

pardon.şimdide sonuşlar bu şekilde

ilk defa test ediyorum.hem ssd hem hdd var ssdye kurulu windows o yüzden ssdyi test ettim sonuşlar şu şekilde

Dosya Ekleri

• cmd.png
    cmd.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran görüntüsü 2024-04-04 021325.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-04 021325.png
    425,7 KB · Görüntüleme: 17
  • ssd.png
    ssd.png
    79,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

minidump.rar sanırım minidump dosyaları bunlar. az önce “kernel security check failure“ hatası yedim pc açılır açılmaz bir daha “System service exception“ hatası yedim.

minidump.rar sanırım minidump dosyaları bunlar. az önce “kernel security check failure“ hatası yedim pc açılır açılmaz bir daha “System service exception“ hatası yedim.
1 saatdir falan videoizliyordum dc açmaya çalışınca“IRQL NOT LESS OR EQUEL“ HATASI YEDİM

1 saatdir falan videoizliyordum dc açmaya çalışınca“IRQL NOT LESS OR EQUEL“ HATASI YEDİM
şimdi yine mavi ekran yedim yazının sadece “kernel“ ile başladığını gördüm %100 olamdan yeniden başladı 2 3 saniye sürdü

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı