Bilgisayar takıla takıla ilerliyor

Emrys07

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, son 1 2 aydır bilgisayarım takıla takıla ilerliyor. Tam olarak donmaktan bahsetmiyorum. Sadece oyun oynarken değil aynı zamanda video izlerken veya hiçbir şey yapmadığım zamanlarda bile takılıyor hatta sesim arkadaşlarıma takıla takıla gidiyor, 5 dk sürüyor sonra düzeliyor. Nedir bu sorunun çözümü bilen var mı?

Sorun ekran kartı veya hard diskten. Çünkü şu anda bende yaşıyorum. Aniden donuyor düzeliyor donuyor düzeliyor. Ekran kartı çok ısınması veya HDD'nin ömrünü doldurmaya yakın olduğundan olabilir. Ben ilk ekran kartı ısısını düzeltcem eğer devam ederse harddisktendir. Sizde deneyin.

Oyun içerisindeyken FPS değerleri nasıl? GPU CPU kullanımları ne kadar?
şöyle söyliyim pcyi almamın üstünden 2 sene geçti ben 1 senedir tam aktif kullanıyorum ama lolde en başından beri 100+fps gta5de 40 50 arası fps yine csde 100+fps alıyorum ekran kartım 35 40 derece oluyor işlemcim de o civarlar 10 20 artıyor bazı oyunlarda

şöyle söyliyim pcyi almamın üstünden 2 sene geçti ben 1 senedir tam aktif kullanıyorum ama lolde en başından beri 100+fps gta5de 40 50 arası fps yine csde 100+fps alıyorum ekran kartım 35 40 derece oluyor işlemcim de o civarlar 10 20 artıyor bazı oyunlarda
Kullanımlar nasıl oyun içerisinde GPU ve CPU kullanımı % kaç oluyor?

Şöyle söyleyeyim PC'yi almamın üstünden 2 sene geçti ben 1 senedir tam aktif kullanıyorum ama LoL'de en başından beri 100+FPS GTA 5'de 40 50 arası FPS yine CS'de 100+FPS alıyorum ekran kartım 35 40 derece oluyor işlemcim de o civarlar 10 20 artıyor bazı oyunlarda.

Eğer ekran kartınızda falan bir sorun yoksa harddiskiniz ömrünü yitirmeye yakındır demektir. Hard disktendir %99.

Dosya Ekleri

• Screenshot_18.png
    Screenshot_18.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 28

Geri
Yukarı