Bilgisayar telefonu görmüyor

best01

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Çok rahatsız edici bir sorunum var 1 saattir uğraşıyorum ama çözemedim. Bilgisayarı internete telefonumdan bağlıyorum USB internet paylaşımı sayesinde ama kablom kısa olduğu için rahat edemiyordum o yüzden 3 metrelik kablo aldım. Kabloyu bilgisayara takıyorum telefonum şarj oluyor ama ne dosya paylaşımını soruyor ne de USB'den internete bağlanıyor. Ayarlara girdiğimde USB bağlanmadı diye gösteriyor. Sanırım görmüyor internetteki çoğu çözümü denedim ama olmadı. Telefonum şarj oluyor ama diğer işlemleri yapamıyorum kısa olan kablo ile denediğimde hemen dosya paylaşımı olarak çıkıyor ama bunda çıkmıyor. Rica ediyorum görenler yardım etsin benim için çok önemli :/

Hocam büyük ihtimalle data kablosu değildir, data desteği olan bir kablo deneyin. Eğer düzelirse kablodan dolayıdır ve yapacak bir şey yok, kabloyu değiştirebilirsiniz.

Daha önceden kısa kablo ile kullandığınızı söylemişsiniz, o zaman telefonunuzun soketinde bir sorun yoktur.

Ayrıca uzun ve kısa kablolar genellikle sadece şarj için olur tabi değişir marka modele göre.

Kablo dandik muhtemelen, kişisel erişim noktası ile bağlanmayı deneyebilirsin.
anakartım desteklemiyor maalesef

Hocam büyük ihtimalle data kablosu değildir, data desteği olan bir kablo deneyin. Eğer düzelirse kablodan dolayıdır ve yapacak bir şey yok, kabloyu değiştirebilirsiniz.

Daha önceden kısa kablo ile kullandığınızı söylemişsiniz, o zaman telefonunuzun soketinde bir sorun yoktur.

Ayrıca uzun ve kısa kablolar genellikle sadece şarj için olur tabi değişir marka modele göre.
alırken özellikle baktım data kablosu diye ama şimdi satıcı ile de konuştum telefon desteklememiştir diye cevap yazdı sanırım iade edecem
Peki data kablosu olarak alabileceğim kablonun uzunluğu ne kadar olmalı 2 metre yeterli mi yani olur biraz uzun bi kabloya ihtiyacım var

anakartım desteklemiyor maalesef

alırken özellikle baktım data kablosu diye ama şimdi satıcı ile de konuştum telefon desteklememiştir diye cevap yazdı sanırım iade edecem
Peki data kablosu olarak alabileceğim kablonun uzunluğu ne kadar olmalı 2 metre yeterli mi yani olur biraz uzun bi kabloya ihtiyacım var
Hocam içinde data kablosu var ise uzunluğu önemli değil çok aşırı uzunluklar olmadığı sürece sorun yaratmaz size, telefon desteklemese kısa kabloyla veya orijinal kablosuyla da desteklemez. Telefon modelinizi ve bütçenizi belirtirseniz size tavsiyede bulunabilirim.

Hocam içinde data kablosu var ise uzunluğu önemli değil çok aşırı uzunluklar olmadığı sürece sorun yaratmaz size, telefon desteklemese kısa kabloyla veya orijinal kablosuyla da desteklemez. Telefon modelinizi ve bütçenizi belirtirseniz size tavsiyede bulunabilirim.
evet haklısınız telefonum redmi note 8 pro bütçem de 60 80 arası kablo uzunluğu 2 metreden aşağı olmazsa iyi olur

Bunu almayı düşünüyorum kısa kablo olarak belirttiğim marka da bu markanın 0.50 Cm'lik kablosu bu markanın 2Mlik kablosunu alsam çalışır diye düşünüyorum aynı markalar sonuçta

Baseus marka kablolar kalitelidir ve tüm ürünlerinin data transfer desteği mevcutur, sorun yaşamazsınız.

Baseus marka kablolar kalitelidir ve tüm ürünlerinin data transfer desteği mevcutur, sorun yaşamazsınız.
Hızlı şarj desteği yok fakat, bütçeyi biraz daha artırabilirseniz şunu öneririm. Hem de şarj kablosu olarak kullabilirsiniz.

Hızlı şarj desteği yok fakat, bütçeyi biraz daha artırabilirseniz şunu öneririm. Hem de şarj kablosu olarak kullabilirsiniz.
hocam bu kablo nasıl iyi midir gözlerim ağrıdı kablo bakmaktan artık sizin önerdiğin bütçeyi 3 lira açıyor kartta 86 lira para var 89 lira olduğu için alamıyorum :D
https://www.trendyol.com/ugreen/usb...rontId=1&countryCode=TR&language=tr&gads=true
veya bu hangisi sizce

hocam bu kablo nasıl iyi midir gözlerim ağrıdı kablo bakmaktan artık sizin önerdiğin bütçeyi 3 lira açıyor kartta 86 lira para var 89 lira olduğu için alamıyorum :D
https://www.trendyol.com/ugreen/usb...rontId=1&countryCode=TR&language=tr&gads=true
veya bu hangisi sizce
Baseus olan model 2A destekli fakat Ugreen olanın hızlı şarj desteği var, alabilirsiniz hocam. UGreen de üzmez sizi.

Geri
Yukarı