Bilgisayar temizliğinden sonra oluşacak performans artışı

EldrithG

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Pek de iyi bir bilgisayarım olduğu söylenemez. Bundan dolayı pek çok oyunu oynarken sıkıntı yaşıyorum. Ve şu aralar bilgisayarımın inanılmaz ısılara ulaştığını fark ettim, biraz araştırdıktan sonra olayın bilgisayarın temizliğiyle alakalı olduğunu öğrendim. Bilgisayarımı temizleyip, termal macununu yenilersem, elde edeceğim performans artışı ne kadar olacaktır? Tabii ki temizleyeceğim, ancak bu performans artışı süresini kısaltabilir.

NOT: Nasıl hiç hatırlamadım bilmiyorum ama, galiba 1-2 yıldır temizlenmiyor bilgisayarım. Bu arada, internet vb. kullanımlarda bir sıkıntım yok, performans düşüklüğü sadece oyunlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse oluşacak performans artışını yüzde olarak veya FPS olarak tahmin edemez ki. Sisteminde donma, ısınmadan kaynaklı tam performans alamama gibi durumlar varsa onları giderebilir. Önce bir temizle hele, sonra yazarsın bize bilgisayarının temizlemeden önce ve temizledikten sonraki farkını.

Sistem özellikleri belirtilmemiş. Oyun performansı sistem ile alakalı. Isınma sorunu var ise işlemcide macun olayı halledicektir.

Hocam yanlış hesapladın herhalde 🤔 O %29.126 olmasın 😁
Sisteminin özellikleri nelerdir? Oyundan görüntüler atar mısın?

Sistem özelliklerini ekledim sanıyordum, kusura bakmayın;

Ekran kartı: AMD Radeon R6 M260
İşlemci: AMD A10 7300 (Bu APU olarak da kullanılıyor, onun hakkında bir sorum olacak sonlara doğru.)
Ram: Sadece 8GB olduğunu hatırlıyorum, marka ve model aklımda değil şuan.

Harici ekran kartı, işlemci APU'sundan çok çok daha iyi. Ancak Radeon Ayarları'nda A10 7300 "ana" tabiriyle gösteriliyor. Bir yerde AMD'nin bunu otomatik ayarladığını okumuştum, o zamandan beri dokunmuyorum buna, bunun özel bir ayarı var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı