Limonata Döküldükten Sonra Performans Artışı

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, geçenlerde bilgisayarıma limonata dökülmüştü konusunu da açmıştım. Bir şekilde tekrar açılmayı başarabilmişti bilgisayar. Yaklaşık 1 ay geçti üzerinden, eskiden CS:GO'da ortalama 25 FPS alıyorken şu an 45-60 gibi rakamlara rahatça çıkıyor. Eskisinden de daha hızlı olduğunu fark ettim. Isınma sorunu da yok. Merak ettiğimden soruyorum. Neden bilgisayarda böyle bir performans artışı olmuş olabilir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Limonata doğal serinleticidir. :) Şekerli limonata döküldüysa içeride yapışkan tabaka oluşabilir. Temizlemenizi tavsiye ederim. İşlemci macun değişimine girişmenize gerek yok, sadece kapağı sökün, genel temizlik olarak yapsanız yeterli. Karınca gelmesin diye bunlar.

Şans. Tozları temizlemiş olabilir, ısı iletimini arttırmış olabilir. Bilgisayarınızı temizlediğiniz zaman daha da iyi performans farkı göreceksiniz. Bunlar hep işaret. Temizlemen gerekiyor. :LOL:

Limonata doğal serinleticidir. :) Şekerli limonata döküldüysa içeride yapışkan tabaka oluşabilir. Temizlemenizi tavsiye ederim. İşlemci macun değişimine girişmenize gerek yok, sadece kapağı sökün, genel temizlik olarak yapsanız yeterli. Karınca gelmesin diye bunlar.
Yapışkan tabaka için içini açmayı becerebilirsem temizlemeyi düşünüyorum fakat lehimlenmiş bir vida var, onu çıkartırsam temizleyeceğim. Teşekkürler.

Merhabalar, geçenlerde bilgisayarıma limonata dökülmüştü konusunu da açmıştım. Bir şekilde tekrar açılmayı başarabilmişti bilgisayar. Yaklaşık 1 ay geçti üzerinden, eskiden CS:GO'da ortalama 25 FPS alıyorken şu an 45-60 gibi rakamlara rahatça çıkıyor. Eskisinden de daha hızlı olduğunu fark ettim. Isınma sorunu da yok. Merak ettiğimden soruyorum. Neden bilgisayarda böyle bir performans artışı olmuş olabilir? Teşekkürler.
Limonata BGA lehimleme yeteneğine sahipmiş. :D
Eğer ekran kartı ısınıp yerine daha sağlam oturursa iletişim artacağı gibi görüntü de artar, benim nacizane fikrim bu. 1 ya da 2 senede bir laptop bilgisayarınızı yorgana sarıp fanları hava almayacak şekilde 1 saat bekletin ve bu işlemlerden önce RAM, HDD ve bataryayı sökün. Sadece prizden elektrik alsın. ;)
30 dakika sonra bunları takın ve macun yenileme işlemini yapın.

Limonata BGA lehimleme yeteneğine sahipmiş. :D
Eğer ekran kartı ısınıp yerine daha sağlam oturursa iletişim artacağı gibi görüntü de artar, benim nacizane fikrim bu. 1 ya da 2 senede bir laptop bilgisayarınızı yorgana sarıp fanları hava almayacak şekilde 1 saat bekletin ve bu işlemlerden önce RAM, HDD ve bataryayı sökün. Sadece prizden elektrik alsın. ;)
30 dakika sonra bunları takın ve macun yenileme işlemini yapın.
Bilgisayarın yaşı 9 oldu, uzun süre kullanabileceğimi sanmıyorum ama uygulayacağım, bilgisayarcı bir arkadaş sağolsun nedense lehimlemiş vidayı, onu halledersem güzel bir şekilde temizlemeyi düşünüyorum, teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı