Bilgisayar tepki vermiyor ve güç kaynağından koku geldi

ittihatcinaruto

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 4 ay önce PC'yi açtım, klavyemi taktım ve PC'm kapandı. Zaten 1,2 haftadır yarım yamalak çalışıyordu.
Sonra tekrar açmaya çalıştım ama PC uyku moduna giriyordu sürekli.
Ardından PC'yi yere yatırıp BIOS pilini çıkartım ve açmayı denedim fakat fayda etmedi.
Ardından ramlaleri temizleyip denedim işe yaramadı ekran kartını çıkartıp anakarta taktım fakat yine işe yaramadı.
Ardından anakartın çalışıp çalışmayacağını kontrol etmek için RAM'i çıkartıp uyarı vermesini bekledim fakat uyarı vermedi.
Normalde 3 defa bip sesi vermesi gerekiyordu, anakarta olduğunu düşündüm hatanın.
Arkasını kontrol ettim ve yanık izi yoktu, pek yanlış bir şey de göremedim.

PC'yi tekrar açtım ve PSU'dan kötü kokular geldiğini fark ettim, koku elektrik bandı yanığı gibiydi.
Şu an PSU alacağım ve deneyeceğim. Yine de yardım eder misiniz, sorun ne?

PC özellikleri: (Yakında babam EYT'den dolayı emekli olacak ve yeni PC aldırıcam ama şu anlık sıkıntıdan bununla idare etmek istiyorum.)
Ekran kartı: NVIDIA 630 GT.
İşlemci: Intel Dual Core 3.20 GHz.
Anakart: ASUS.
PSU: Everest 200W.
RAM: 4 GB.
HDD: Samsung 160 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 4 ay önce PC'yi açtım, klavyemi taktım ve PC'm kapandı. Zaten 1,2 haftadır yarım yamalak çalışıyordu.
Sonra tekrar açmaya çalıştım ama PC uyku moduna giriyordu sürekli.
Ardından PC'yi yere yatırıp BIOS pilini çıkartım ve açmayı denedim fakat fayda etmedi.
Ardından ramlaleri temizleyip denedim işe yaramadı ekran kartını çıkartıp anakarta taktım fakat yine işe yaramadı.
Ardından anakartın çalışıp çalışmayacağını kontrol etmek için RAM'i çıkartıp uyarı vermesini bekledim fakat uyarı vermedi.
Normalde 3 defa bip sesi vermesi gerekiyordu, anakarta olduğunu düşündüm hatanın.
Arkasını kontrol ettim ve yanık izi yoktu, pek yanlış bir şey de göremedim.

PC'yi tekrar açtım ve PSU'dan kötü kokular geldiğini fark ettim, koku elektrik bandı yanığı gibiydi.
Şu an PSU alacağım ve deneyeceğim. Yine de yardım eder misiniz, sorun ne?

PC özellikleri: (yakında babam EYT'den dolayı emekli olacak ve yeni PC aldırıcam ama şu anlık sıkıntıdan bununla idare etmek istiyorum.)
Ekran kartı: NVIDIA 630 GT.
İşlemci: Intel Dual Core 3.20 GHz.
Anakart: ASUS.
PSU: Everest 200W.
RAM: 4 GB.
HDD: Samsung 160 GB.

PSU everestmiş zaten yanmıştır içindeki bobinler falan dua ette bileşenlerin bozulmasın.

PSU everestmiş zaten yanmıştır içindeki bobinler falan dua ette bileşenlerin bozulmasın.

Teşekkür ederim, şimdilik idare etsin kafasıyla çok da pahalı olmayan 1,2 ay beni idare edecek bir PSU alacağım. Zaten çok eski bir sistemim var parçalarını pek umursamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı